“Belediye çalışanı huzursuz olmasın”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, “En alt kademeden üst düzeylere kadar uzun yıllar kamu görevi yapmış bir insan olarak, çalışanların halini en iyi ben bilirim. Onun için, sözleşmeliler de dahil, hiçbir Belediye çalışanının kaygıya kapılmasına gerek yok. Tabii ki liyakat değerlendirmesi söz konusu olabilir, ama kimsenin ekmeğiyle oynanmaz.” dedi.

Güncel 06.02.2014, 22:47 06.02.2014, 22:48
1262
“Belediye çalışanı huzursuz olmasın”
İl Başkanı Cengiz Atlas ve bazı parti yöneticileriyle birlikte dün gazetemizi ziyaret eden Nuhut, Çorum’u “barış ve demokrasi kenti” olarak düşündüğünü de ifade ederek, bunun yolunun da yerel basınla birlikte hareket etmekten geçtiğini söyledi.

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, İl Başkanı Cengiz Atlas ve bazı parti yöneticileri ile birlikte dün gazetemizi ziyaret etti. Gerek bürokratik görevleri, gerekse Halter Federasyonu Başkanlığı döneminde basınla iç içe olduğunu, Çorum’daki gibi bir yerel basın ordusunu hiçbir yerde görmediğini belirterek, “Basın, kamuoyunu aydınlatan, haber alma özgürlüğünün en temel kurumu olduğu gibi, yöneticilerin ve siyasetçilerin de yol göstericisidir. Şeffaf belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak, basınımızın ve dolayısıyla kamuoyunun denetimine açık olacağız. Yol göstericiliğinden yararlanacağız ve daima birlikte hareket edeceğiz.” dedi.

Yerel basın aracılığıyla bir hususa açıklık getirmeyi de önemli gördüğünü vurgulayan Nuhut, Belediye çalışanlarının hiçbir huzursuzluk hissetmemeleri gerektiğini belirterek, “En alt kademeden üst düzeylere kadar uzun yıllar kamu görevi yapmış bir insan olarak, çalışanların halini en iyi ben bilirim. Onun için, sözleşmeliler de dahil, hiçbir Belediye çalışanının kaygıya kapılmasına gerek yok. Tabii ki liyakat değerlendirmesi söz konusu olabilir, ama kimsenin ekmeğiyle oynanmayacağının güvencesini veriyorum. Kaldı ki, sosyal belediyecilik anlayışı, Belediye çalışanlarının da gelir düzeyini yükseltmeyi öngörür. ” diye konuştu.

Çorum’u daha çağdaş, daha huzurlu, daha yaşanılır bir kent haline getirmek için hayata geçirecekleri projeleri, önümüzdeki günlerde birer birer açıklayacaklarını ifade eden Kenan Nuhut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önceliğimiz barış ve demokrasidir. Zira, tarihin ilk yazılı barış antlaşmasını yapmış Hititlerin başkentine yakışan da budur. Spor adamı kimliğimle, bu kente dostluğu, kardeşliği, sevgi ve saygıyı yerleştirmenin de bana yakışan, benim başarabileceğim bir iş olduğuna inanıyorum.”


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
15°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:56
banner303
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@