Belediye 2018’de 133 bin 985 metrekare yol yaptı

Belediye Başkanı Zeki Gül, şehirde trafiği rahatlatmak için yeni yol açma ve mevcut yollarda yol genişletme çalışmaları yaptıklarını ifade ederek, “2018 yılında Çorum’un trafik problemine çözüm olacak adımlar attık. Bazı bölgelerde oluşacak yoğunluğu azaltmak için yeni yollar açtık. Karakeçili’de, Gazi Caddesi ile Fatih Caddesi’ni birbirine bağlayan 25 metre genişliğindeki yolun bazı kısımlarını bitirdik. Kunduzhan, Çepni ve Çöplü Mahallelerinde yeni yollar açarak Osmancık Caddesinin trafik yoğunluğunu azalttık. Şehrin girişi olan Cengiz Topel Caddesinde trafik yoğunluğunu azaltmak için genişletme çalışması yaptık ve kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

Güncel 27.02.2019, 22:40
396
Belediye 2018’de 133 bin 985 metrekare yol yaptı

CENGİZ TOPEL CADDESİ 35 METREYE ÇIKTI

Yoğun trafiğin olduğu caddelerden biri olan Cengiz Topel Caddesi’nde de çalışma yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “Tuzcular Kavşağı'ndan başlayarak Kale Mahallesi Muhtarlığı’na kadar olan 850 metrelik kısımda yol genişletme çalışmasını tamamlayabilmek için kamulaştırma yaptık. Bakırcılar bölgesinde 37 dükkânı kamulaştırdık. Kamulaştırma çalışmalarının ardından genişletme çalışmasına başladık ve yolumuzu genişlettik. Caddemizi 20 metreden 35 metreye çıkarttık. Alt yapı çalışmalarımızı, kaldırımlarımızı, asfaltımızı tamamlayarak 6 şeritli yol haline getirdik” dedi.

“YENİ YOLLAR YENİ YAŞAM ALANLARI”

Devane bölgesinde kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, “Belediye olarak buralarda yapılan imar düzenlemesi ve uygulamasına göre gerekli kamulaştırmaları yaparak yeni yollar açtık. Bu yollarla birlikte ana caddelerin yükünü hafifleterek şehir içi ulaşım da rahatlayacak. Kahramançavuş Caddesi ve Hıdırlık Caddesi arasında 30 metrelik yol yaptık. Yolumuzun büyük bir kısmını ulaşıma açtık. İnşallah kalan kısmını da kısa sürede hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Ayrıca Yeni Belediye Hizmet binamızın arkasından 20 metre genişliğinde yeni bir yol çalışması yaparak Akşemseddin Caddesi’nin Osmancık Caddesi’ne bağlantısını sağladık. Çöplü Mahallesi, Kunduzhan Mahallesi ve Çepni Mahallesi'nin içinden geçen bu yollarımız Çiftlik Caddesi Hıdırlık Caddesine, Akşemseddin Caddesini Osmancık Caddesi'ne bağlamış olduk. Yeni açtığımız bu yollar ile şehir merkezimizde yeni yaşam alanları ulaşacak. 2018 yılında 133 bin 985 metrekare asfalt ve beton yol yaptık” şeklinde konuştu.

“BETON YOL 2018’DE MALİYETİ AZALTTI”

Şehrin muhtelif yerlerinde beton yol yaptıklarını ifade eden Başkan Gül, beton yolun üretim maliyeti ve sonrasında bakım-onarım giderleri hesaplandığında asfalt yola göre yüzde 40 daha düşük maliyetli olduğunu belirtti. Başkan Gül, “Yaptığımız incelemeler şehrimizde uyguladığımız beton yol asfalt yola göre daha düşük maliyetli olması sebebiyle 2018 yılı yol yapım maliyetimiz de azaldı” diye konuştu.

115 BİN METREKARE KALDIRIM YAPILDI

2018 yılında toplamda 115 bin metrekare kaldırım yapıldığını ifade eden Belediye başkanı Zeki Gül, “Araç trafiğini rahatlatmak için yeni yollar yaparken yayaları göz ardı etmedik. Hem araç trafiğini düşünerek hem de yayaların konforunu planlayarak kaldırım yapıyoruz” dedi. Başkan Gül, 2018 yılında yaptıkları yol ve kaldırım çalışmasında 71 bin metre uzunluğunda bordür döşediklerini de sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@