Bekir Çetin : “MHP hak ettiği oyu alamıyor”

MHP İl Başkanı Bekir Çetin, 47 yıllık bir tarihe sahip olan partilerinin bugünkü oy oranına layık olmadığını belirterek, “Bu gidişatın nedenlerinin acilen araştırılması gerekmektedir. Güçlenmeyen bir Milliyetçi Hareket Partisi olmaksızın ülkemizi daha karanlık günlerin beklediği aşikârdır” dedi.

Güncel 22.02.2016, 00:12 22.02.2016, 00:13
973
Bekir Çetin : “MHP hak ettiği oyu alamıyor”

Ülkücü hareketin büyük bir ekseriyetle talebinin ülkücü iradenin olağanüstü kongrede bir araya gelerek sorunlarını ve sıkıntılarını tartışması ve MHP’yi daha da ileriye götürecek adımların atılması olduğunu belirten Çetin, bu yöndeki talepler doğrultusunda Çorum Teşkilatı’nın da olağan üstü kongre talebi içeren dilekçesini Genel Merkeze ulaştırdığını bildirdi.
MHP İl Başkanı Bekir Çetin, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“Milli devlet, güçlü iktidarla bezenmiş Milliyetçi Türkiye’nin kurulması için besmele çekip zora talip olan, mücadelenin iman, sabır ve çileyle yoğrulması gerektiğine inanan, “zaferle değil seferle yükümlü olduklarını” bilen, tabutluklardan başlayıp idam sehpalarına kadar uzanan bir hayata talip olan, gençliklerini yaşamadan en güzel yıllarını zindanlarda, hücrelerde geçiren başta rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere ülkü devlerinin bize bıraktığı emaneti dünya döndükçe, güneş doğdukça koruma yüceltme ve yükseltme karar ve azmi ile göreve talip olduk. Ve Yüce Allah bu kutlu görevi bizlere nasip etti.
Bizler, birilerinin müsaade ettiği kadar milliyetçilik yapmayı, egemen güçlerin izin verdikleri oranda inançlı olmayı kabul etmeyen; kalemi, kelâmı ve selâmı Kıble’ye dönük olan, gönlü Türk Dünyası’nı kucaklayan, kalbi Türkiye için çarpan, önce ülkem sonra partim sonra ben diyen, inandıkları yolda dimdik yürüyen, kırılmayı göze alan, fakat hiç bir zaman bükülmeyen bu ülkeyi karşılıksız seven, davasına ölümüne bağlı insanlarız.
Bu güne kadar inandığımız ve kutsal saydığımız davamızın emrinde, gece gündüz demeden her türlü maddi ve manevi fedakârlıklarla, tüm siyasi baskılara rağmen yılmadan yıkılmadan, kimseye eyvallah etmeden görevimizi yapmaya çalıştık. Eksikliklerimiz olmuştur, lakin kesinlikle bilerek yanlışımız olmamıştır ve olmayacaktır.
Türkiye’nin içinde bulunduğu bu arzu edilmeyen durumdan kurtulması ancak güçlü ve iktidar alternatifi olacak bir MHP ile mümkündür.

“MHP’NİN KÜÇÜLMESİ BİZİ DERİNDEN YARALADI”
1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrasında mensubu olmaktan gurur duyduğumuz partimizin, çok büyük bir oranda oy kaybederek eli kanlı teröristlerin siyasi temsilcisi olan bir partinin gerisine düşmesi, bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımızı derinden yaralamıştır.
Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli 18 yılı aşkın sürede sağlığı dahil maddi ve manevi fedakarlıklarla, partimize zeval vermeden, ülkücüleri utandıracak her türlü durumdan uzak kalarak devlet adamı ciddiyeti ile görev yapmıştır.
Ancak 47 yıllık şerefli bir maziye sahip partimiz bu günkü oy oranına layık değildir.
Bu gidişatın nedenlerinin acilen araştırılması gerekmektedir. Güçlenmeyen bir Milliyetçi Hareket Partisi olmaksızın ülkemizi daha karanlık günlerin beklediği aşikârdır.
Ülkücü hareketin büyük bir ekseriyetle talebi, ülkücü iradenin olağanüstü kongrede bir araya gelerek sorunlarını ve sıkıntılarını tartışması, partimizi daha da ileriye götürecek adımların atılmasıdır.
İlimizdeki dava arkadaşlarımızın bu yöndeki talepleri doğrultusunda biz de olağan üstü kongre talebi içeren dilekçemizi diğer 542 dava arkadaşımız ile birlikte Genel Merkezimize ulaştırmıştık.
Bizler gibi partimizin ufkunu açacağına, iktidara taşıyacağına inandıkları ve Siyasi Partiler Kanunu ile Parti Tüzüğümüzün verdiği hakkı kullanarak bu taleplerini açıklayan Aksaray, Kilis, Uşak ve Denizli il teşkilatlarımızın Genel Merkezimiz tarafından feshedildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.
Bu tür tasarrufları demokrasimiz ve partimiz adına uygun bulmadığımızı, bu tür tasarrufların partimizi büyütmeyeceğine, aksine küçülteceğine inanmaktayız.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@