Bayram için ek tedbirler alındı

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ramazan bayramını vatandaşların huzur ve güven içinde geçirebilmeleri amacıyla bir dizi tedbir alındığı ifade edildi.

Güncel 31.05.2019, 22:53
217
Bayram için ek tedbirler alındı

Trafik ve asayiş tedbirlerine ilave olarak 01-09 Haziran 2019 tarihleri arasında Çorum Emniyet Müdürlüğünce ek tedbirler alınacağının belirtildiği açıklamada alınması planlanan tedbirler şöyle sıralandı:

“Halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve ana caddelerde, hırsızlık, kap-kaç, yankesicilik ve dolandırıcılık konuları ile ilgili ekip sayısı artırılarak, denetim ve kontroller sıklaştırılacak. Bayram süresince tatil ve ziyaretler sebebiyle vatandaşlarımızın evlerinden ayrılabilecekleri değerlendirildiğinden, evden hırsızlık olaylarına karşı motorize ve yaya devriye sayısı artırılacak. Arefe Günü ve bayram günlerinde vatandaşlarımızın yoğun olarak ziyaretlerde bulunacakları şehitlik ve mezarlıklar çevresinde güvenlik önlemleri artırılacak. Kalpazanların, Ramazan Bayramı’nı fırsat bilerek piyasaya sahte para sürebilecekleri değerlendirilerek tedbirler artırılacak. Otobüs terminalinde yolcu kapasitesi artacağından terminalde görevli personel sayısı artırılmış, terminal görevlilerince bagaj ve eşyaların yolculara bilet gösterilerek teslim edilmesi hususunda gerekli uyarılar yapılacak. Bayram süresince şehir içerisinde ve şehirlerarasında trafik yoğunluğu yaşanabileceğinden görevli ekip sayıları artırılacak şekilde görevlendirme yapılacak. Bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazalarının nedenleri incelendiğinde, bu kazaların önemli bir bölümünün hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, cep telefonu kullanımı, kırmızı ışık ihlali ve yorgunluk gibi nedenlerden meydana geldiği görülmekte olup bu ihlallerin önlenmesine yönelik denetimlere ağırlık verilecektir.

İki yönlü trafiğin kullanıldığı karayollarında, bayram tatilinin başlangıç ve bitiş günlerinde trafik yoğunluğunun önemli oranlarda arttığı tespit edilen yol kesimlerinde gerek görülmesi halinde ağır tonajlı araçların (Tır, Kamyon, Tanker gibi) uygun yerlerde kısa sürelerle trafik akımı normale dönünceye kadar bekletilmesi sağlanacak, daha sonra bu araçlar trafik yoğunluğu oluşturmayacak şekilde belli zaman aralıkları ile trafiğe çıkarılacaktır.

Araç kullanıcıları tarafından yapılan ihlallerin anında tespiti amacıyla, video-kameralı radar ekipleriyle yapılan denetimlere ilaveten Binevler, Buhara, İskilip, Toptancılar Sitesi, Yaydiğin ve Organize Sanayi Sitesi Kavşaklarında sivil ihbarlı denetimler yapılacaktır” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@