Baykara’dan kitap toplama kampanyasına destek çağrısı

Çorum’daki tüm okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi, bu sayede öğrencilere okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazandırmak amacıyla “Kitap Kampanyası” başlatılıyor.

Güncel 11.02.2014, 22:40 11.02.2014, 22:40
812
Baykara’dan kitap toplama kampanyasına destek çağrısı
Kampanyanın koordinatörlüğünü ise Türkiye Öğrenci Meclisi Genel Sekreteri ve 10. Dönem Çorum İl Öğrenci Meclis Başkanı Okan Baykara yapıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Öğrenci Meclisi Genel Sekreteri Baykara, Türkiye’de kitle iletişim araçlarının halk üzerinde uyuşturucu etkisi yaratarak tepkisizleştirdiği bir karmaşanın yaşandığını, bu durumun gençliği kötü yönde etkilediğini söyledi.

Televizyon, bilgisayar ve benzeri araçlarla beslenen gençliğin beyninin tembelliğe alıştığını, kendi kültür ve değerlerinden uzaklaşan bir toplum yaratıldığını anlatan Okan Baykara, “Bu konuda kitapların, kardeşlerimizin ve genç arkadaşlarımızın hayal gücünü güçlendirmesi, yorumlama yeteneğini kazanması, ülkesine ve içinde yaşadığı toplumun kültür ve değerlerine sahip çıkması bakımından çok önemli görmekteyiz. Bu bakımdan Türkiye Öğrenci Meclisi içerisinde elde ettiğim tüm başarıları göz ardı etmeyerek memleketime bir vefa borcumun olduğunu düşünüyor ve bu projeye baş koyuyorum” dedi.

Ülkemizin geleceği için okumanın önemine değinen Baykara, M.E.B. 100 Temel Eseri öncelikli olmak üzere ders kitapları haricinde temiz ve yıpranmamış öykü, roman, hikâye türü çocuk kitaplarını ihtiyacı bulunan ilçe, belde ve köy okullarına kitaplıklarına bağışlamak üzere “Kütüphaneler boş kalmasın” sloganıyla kitap toplama kampanyasını başlattıklarını ve tüm Çorumluların desteğini beklediklerini sözlerine ekledi. (Selda FINDIK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
18°
az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@