Bayat’a süt toplama merkezi

Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Bayat’ta Şube ve Süt Toplama Merkezi açtı.

Bayat’a süt toplama merkezi

Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Bayat’ta Şube ve Süt Toplama Merkezi açtı.

12 Ağustos 2014 Salı 01:16
Bayat’a süt toplama merkezi
Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Bayat’ta Şube ve Süt Toplama Merkezi açtı.

Bayat’ta düzenlenen Birlik Şubesi ve Süt Toplama Merkezi açılışına Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Arslan Arslan, Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı Hacı Koca, Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Cinbek, Yönetim Kurulu Üyeleri ve birlik üyeleri katıldı.

Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Hüseyin Cinbek, Birliğin hizmetleri ve üyeliğin avantajları hakkında bilgiler vererek, “Şube ve Süt Toplama Merkezinin açılmasıyla üyenin ayağına hizmet getirmekten dolayı büyük gurur duymaktayız. Şube açılışında öncelikle Sayın Belediye Başkanımızın desteklerinden dolayı tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Bayat İlçesinde hayvancılıkla uğraşan tüm yetiştiricilerden süt toplama merkezine sahip çıkmalarını istiyorum” dedi.

Birlik Başkanı Cinbek, Ziraat Bankası ile imzalanan sözleşmeyle düve ihtiyacı olan üyelere 5 yıllık kredi verileceğini, sadece bir kefille ve ipotek istenmeyeceğini, birlik aracıyla alınacak düvelerin ödemelerini süt vererek zorlanmadan ve sıkıntıya girmeden yapılacağını söyledi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Elfaz Ermiş ise konuşmasında, birliğin hizmet ağının her geçen gün büyüdüğünü ve hizmet kalitesinin artırılmaya çalışılmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için herkese sorumluluk düştüğünü anlatan Ermiş, Ziraat Bankasıyla yapılan protokole yetiştiricilerin destek vermesini istedi.

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü de Birlik Başkanı Hüseyin Cinbek’e ilçeye verdiği önem ve destekten dolayı Bayat İlçesi adına şükranlarını iletti. Ünlü, Bayat İlçesi’nde tarım ve hayvancılığa desteklerinin süreceğini ve ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini dile getirerek, sulu tarım için gerekli girişimlerde bulunulduğunu ve konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Kurdele kesimi ve ikramların ardından açılış programı sona erdi.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 12.08.2014 01:17