“Basını çok önemsiyorum”

Çorum’a kısa sürede adapte olduğunu ve hiç yabancılık çekmediğini dile getiren Vali Kara, gazetecileri mesai arkadaşı olarak gördüğünü söyledi. HGYD Başkanı Demirci de Çorum basınının işini ciddi yaptığını ve kurumlarla uyumlu ilişkiler içinde olduğunu söyledi.

Güncel 17.10.2014, 00:41 17.10.2014, 00:42
620
“Basını çok önemsiyorum”
Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği (HGYD) yönetim kurulu üyeleri Vali Ahmet Kara’yı ziyaret etti.

HGYD Başkanı Birkan Demirci öncülüğünde yapılan ziyarete; Başkan Vekili Hacı Odabaş, Başkan Yardımcısı Özer Özsaray, Muhasip Satılmış İnaç, yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Külcü, Güngör Atak ile Kubilay Kaan Yücel ve Basın Vakfı Genel Sekreteri Mehmet Güley de eşlik etti.

Vali Ahmet Kara’ya yeni görevinde başarılar dileyen ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren HGYD Başkanı Demirci, Çorum’da güçlü bir basın kadrosunun olduğunu belirterek, Kara’nın görevi süresince birlikte çalışma yapmak istediklerini söyledi.

“ÇORUM’UN MENFAATİ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM”
Çorum’da hiçbir basın çalışanının kendi egosunu tatmin etmek için haber yapmadığını belirten HGYD Başkanı Demirci, “Çorum basını ciddi anlamda güzel işler yapmak için uğraşıyor. Sizden önceki tüm valilerimizle uyum içerisinde çalıştık. Sizinle de uyum içerisinde çalışacağımıza inanıyorum. Çorum’un menfaati için ne gerekiyorsa birlikte çalışmaya hazırız” dedi.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Vali Ahmet Kara ise, Çorum’da göreve başladığında hiç yabancılık çekmediğini ve şehre kısa zamanda adapte olduğunu söyledi. Çorum halkının çok sıcakkanlı olduğunu belirten Vali Kara, “Çorum, Anadolu kültürünü yansıtan en güzide illerden bir tanesi. Çorumluların sıcak ve samimi tavırları şehre kısa zamanda alışmamı sağladı. Ayrıca ziyaretlerinizle beni çok mutlu ettiniz” dedi.

“GAZETECİLER İLE MESAİ ARKADAŞIYIZ”
Çorum’da görev yaptığı süre içerisinde yazılı ve görsel basınla birlikte çalışacaklarını ifade eden Vali Ahmet Kara, “Sizlerin haberlerine çok değer veriyorum. Çünkü sizler halkla sürekli iç içesiniz ve sorunları bizden önce tespit ediyorsunuz. Her sabah yerel ve ulusal tüm gazeteleri okuyorum. İlimizde yapılması gereken fakat bizlerin göremediği çalışmaları basın aracılığıyla öğreniyorum. Bu yüzden gazetecileri mesai arkadaşlarım olarak görüyorum. Bu konuda sizlerden de hizmet bekliyorum” şeklinde konuştu.

Vali Kara, HGYD Başkanı Demirci ile yönetim kuruluna ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@