Basın Vakfı genel kurulu Çorum’da yapıldı

Tek liste halinde Dalgıçlar Otel’de gerçekleştirilen ve Yılmaz Karaca’nın yeniden Genel Başkanlığa seçildiği kongrede Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın yönetimine Kent Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güley de girmeyi başardı.

Güncel 28.04.2014, 23:01 28.04.2014, 23:03
919
Basın Vakfı genel kurulu Çorum’da yapıldı

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın genel kurul toplantısı Çorum’da yapıldı. Genel Kurul’da Vakıf yönetimine Mehmet Güley ilk kez yönetim kurulu üyeliğine seçilen Çorumlu gazeteci oldu.

Anadolu basınının birlikte hareket etmesini her zaman önemli bulan, basının duayen isimlerinden merhum Nezih Demirkent’in öncülüğünde, 20 meslek kuruluşu tarafından 1989 yılında kurulan Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı, uzun yıllar atıl durumda kaldıktan sonra 2010 yılında İstanbul’da yapılan Mütevelliler Kurulu Toplantısı ile birlikte yeniden canlandırıldı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca’nın başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu, 2012 yılında Eskişehir’deki kongrede güven tazeleyerek yoluna devam etti. Vakıf, önceki gün de Çorum Dalgıçlar Otel’de olağan genel kurulunu yaptı.

Kongreye Yılmaz Karaca ile birlikte ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Basın Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, çeşitli illerin cemiyet başkanları, vakıf delegeleri, Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile Çorum’daki basın yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.Kongrenin divan başkanlığını Genel Müdürümüz Mehmet Yolyapar, Katip üyeliklerine Kent Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güley ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık seçildi. Saygı duruşu ile başlayan kongrede Divan Başkanı Yolyapar, uzun yıllar önce Gazeteciler Federasyonu’nun kurulmasında birlikte görev aldığı meslektaşları ile yeniden bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Mehmet Yolyapar, genel kurul başarı geçmesi temennisinde bulundu.

Yönetim kurulu faaliyet raporu Genel Başkan Yılmaz Karaca tarafından okundu. Karaca, faaliyet raporunun yanı sıra çeşitli konularda da üyeleri bilgilendirdi. Vakfın gelir-giden bilançosu ve tahmini bütçesi genel başkan vekili İbrahim Erdoğan, denetleme kurulu raporu da Bülent Özyazıcı tarafından okunarak ibra edildi.

Raporlar üzerine Ahmet Abdullahoğlu, Veli Altınkaya, Erdoğan Kahya, Halit Yılmaz, Celil Acar, söz alarak görüşlerini dile getirirken, Yılmaz Karaca ise üyelerden gelen talep ve önerileri yönetim kurulu adına yanıtladı.GÜLEY SEÇİLDİ
Yapılan seçimlerde ise, yeni yönetim kurulu Yılmaz Karaca Başkanlığında oluştu. Yönetim Kurulu’nda Çorum’dan ilk kez bir gazeteci yer aldı. Kent Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güley, ASGD’nin Vakıf delegesi olduğu genel kurulda yeni yönetim kurula seçildi. Mehmet Güley ile birlikte Basın Vakfı yönetim kurulunda İbrahim Erdoğan, Misket Dikmen, Halit Yılmaz, Veli Altınkaya, Erdoğan Kahya, Kemal Özdilek, Derya Akbıyık, Celil Acar ve Mehmet Işık yer aldı.

Denetleme Kurulu Naci Yılmaz, Bülent Özyazıcı ve A. Basri Baş’tan oluşurken, Onur Kurulu’na da Ahmet Abdullahoğlu, Lütfü Karakaş ve Ümit Babacan seçildi.

GÖREV BÖLÜMÜ
Diğer yandan Vakfın yeni oluşan yönetim kurulu, ilk toplantısını da gerçekleştirerek görev dağılımını yaptı. Yönetim Kurulu’nda beklenildiği gibi Yılmaz Karaca, tüm yönetim kurulu üyelerinin oybirliği ile Vakıf Genel Başkanı olurken, Başkan Vekilliğine İbrahim Erdoğan, Başkan Yardımcılığı’na da Misket Dikmen getirildi. Halit Yılmaz Genel Sekreter, Mehmet Işık Mali sekreter olarak belirlenirken, Mehmet Güley de yönetim kurulu içerisinde genel sekreter yardımcısı oldu.

Vakıf yönetim kurulu çeşitli konularda da fikir alışverişinde bulunarak, önümüzdeki dönemde özellikle de gazetecilere ve cemiyetlere yönelik faaliyetler konusunda daha aktif olma kararı aldı.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@