Basın İlan Kurumu Genel Kurulu, basının gündemini değerlendirdi

Basın İlan Kurumu (BİK) 29. Dönem 7. Genel Kurul Toplantısı, kurumun İstanbul Cevizlibağ’daki Genel Müdürlük Merkez binasında yapıldı.

Güncel 17.08.2018, 21:45
399
Basın İlan Kurumu Genel Kurulu, basının gündemini değerlendirdi

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Şevket Erzen’in de katıldığı toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Genel Kurul Toplantısı, açılış-yoklama, Başkanlık Divanı seçimi ve Gündemin kabulüne ilişkin oylamalardan sonra Kurumun faaliyetleri hakkındaki Yönetim Kurulu İkinci Dönem Durum Raporu ve Denetçiler raporunun okunmasıyla başladı.

Yönetim Kurulu’nun Resmî İlan ve Reklamlar İle Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinde yapılmasını istediği değişiklik tekliflerinin Başkan Dr. Adnan Ertem tarafından Genel Kurula sunulmasının ve üyelerin bu konuda bilgilendirilmesinin ardından, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonu üyeleri belirlenerek, raporlar ve teklifler üzerinde çalışmalarına geçildi.

Genel Kurul Toplantısı’nın önceki gün yapılan son oturumunda ise, Yönetim Kurulu ve Denetçiler Kurulu raporlarıyla birlikte toplantı gündeminde yer alan Yönetim Kurulunun teklifleri Komisyonların görüşleri doğrultusunda değerlendirilerek oylamaya sunuldu ve karara bağlandı.

Üç gün süren BİK 29. Dönem 7. Toplantısı, bir sonraki Genel Kurul Toplantı tarihinin belirlenmesinin ardından üyelerin dilek ve temennileriyle sona erdi.

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu; 12’si Basın, 12’si Hükümet ve 12’si Tarafsızlar grubundan seçilen 36 kişiden oluşuyor.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
12°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@