“Başbakan’a oy vereceksiniz”

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, iktidarların millet iradesi ile gelip millet iradesi ile gittiğine dikkat çekerek, “Dışarıdan kimse ne plan yaparsa yapsın bu milletin irfanı büyüktür. Yapılan her planı boşa çıkarır” dedi.

Güncel 23.02.2014, 21:25 23.02.2014, 22:06
932
“Başbakan’a oy vereceksiniz”
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde karaciğer uyuşmazlığı nedeniyle vefat eden Sivas Valisi Zübeyir Kemelek’in ailesine taziye ziyareti için İskilip’e gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AKP seçim bürosunu ziyaret etti. Seçim bürosu ziyaretinde halka hitap eden Yılmaz, İskilip Belediye Başkan adayı Recep Çatma’ya destek istedi.

Başbakan Erdoğan’ın Milli İradeye Saygı mitinglerini dün Sivas’ta başlattığını hatırlatan Bakan Yılmaz, 1919’da toplanan Sivas Kongresi’nin en önemli kararı “Kuva-i Milliye-yi amil İradeyi Milliyeyi' hakim kılmak esastır” sözü olduğunu dile getirdi. AKP iktidarının da aynı şeyi söylediğini belirten Bakan Yılmaz, “Nedir iradeyi milliye milletin iradesidir. İşte o milletin iradesi 1919’dan sonrayı takip eden süreçte Cumhuriyeti kurdu. Aradan o kadar zaman geçti. Bizde diyoruz ki iktidarlar bu milletin iradesi ile gelir milletin iradesi ile gider. Dışarıdan kimse ne plan yaparsa yapsın bu milletin irfanı büyüktür. Yapılan her planı boşa çıkarır. Kimin ne hesabı olursa olsun Rabbimin de hesabı var” diye konuştu.

30 Mart'ta sadece belediye başkanı seçilmeyeceğini ondan sonraki süreçte Türkiye’nin 10 yılının da belirleneceğini dile getiren Yılmaz, seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı, hemen ardından da genel seçimlerin olduğuna dikkat çekti.

Bu yerel seçimde milletin Türkiye’nin belirlemiş olduğu 2023 hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağına karar vereceğini anlatan Yılmaz, “Yerel seçim değil. Sadece başkanımıza değil, başbakanımıza da oy vereceksiniz. Başbakanımız Kosova'ya Mısır’a, Makedonya’ya gitse mitingi yapar. Nitekim yaptı da. Kültür coğrafyasının her noktasında öyle bir başbakan bulamayız ki her yerde kendi halkı gibi benimsensin ve lideri kabul edilsin” dedi.

AKP’nin en büyük hizmetinin ‘Kardeşlik Milli Birlik ve Beraberlik Projesini” başlatmak olduğunu vurgulayan Yılmaz, bu projenin öneminin şehit ailelerine sorulmasını istedi. Bir yıldan beri hiçbir eve şehit cenazesi gelmediğinin altını çizen Yılmaz şunları söyledi: “Türkiye’nin 2000 yıllık devlet tarihinin en güçlü döneminde bölünme yok. Ayrılma yok. Aksine birliğimizi güçlendiriyoruz. Biz Kürtçe televizyona izin vererek bölünmedik güçlendik. Hiçbir şüpheniz olmasın. Türkiye’yi daha güçlü yapacaklardır. Bu güçten çekindikleri için plan üstüne plan yapıyorlar. Bu güçlere 30 Martta siz cevap vereceksiniz.”

İstikrar ve güven olduğu için 10 yılda ekonomi başta olmak üzere hayatın her alanında büyük atılımlar yapıldığını dile getiren Yılmaz, herkesin elini vicdanına koyarak AKP döneminde ve öncesinde yapılanlara bakmalarını istedi. AKP döneminde 80 yıllık Cumhuriyet döneminden kat be kat fazla hizmet yapıldığını anlatan Yılmaz, hizmetleri milletle beraber yaptıklarını ve beraber yürüdüklerini, birlik ve beraberlik devam ettiği sürece 2023 hedeflerini de milletle beraber başaracakları söyledi.

Demokrasiden geriye gidiş olduğu yönünde söylemlerin olduğunu ama bunun gerçeği yansıtmadığını söyleyen Bakan Yılmaz, Türkiye’nin dirliğini sağlama, hukukun üstünlüğünü ülkenin her tarafında sağlamak için olağanüstü hali kaldırdıklarını, başörtüsü yasağını kaldırdıklarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin en güçlü dönemini yaşadığını vurguladı.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu da, seçim ortamında herkesin bir şeyler söylediğini, desteksiz atıldığını ifade ederek Türkiye’nin önünü kesmek ve bölgesinde aktör olmasını istemeyenlerin bulunduğunu ve tüm bu oyunları hep beraber bozacaklarını ifade etti. (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@