Başbakan Yıldırım’dan Ak Parti Teşkilatı’na övgü

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında 110. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı önceki gün gerçekleştirildi.

Başbakan Yıldırım’dan Ak Parti Teşkilatı’na övgü

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında 110. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı önceki gün gerçekleştirildi.

14 Temmuz 2016 Perşembe 22:10
Başbakan Yıldırım’dan Ak Parti Teşkilatı’na övgü
Toplantıya, Ak Parti Çorum İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Gençlik Kolları Başkanı, Ünal Yıldırım, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ve 81 ilin kademe başkanları katıldı.
Ak Parti, Çorum İl Teşkilatı Türkiye İl Teşkilatları arasında büyük bir başarıya daha imza attı. Çorum ‘Teşkilat Çalışmalarında’ Türkiye 4.’sü oldu. Üye güncellemede ise Türkiye 5.’si oldu. Başbakan Binali Yıldırım, “Başta İl Başkanı Bekiroğlu olmak üzere tüm teşkilat mensuplarına selamlarımı ve sevgilerimi göndererek teşekkür ediyorum” dedi.
Bekiroğlu’nun yaptığı açıklama ise şu şekilde:
“Bizlere bu davaya gönülden bağlı olduklarını gösteren ve girmiş olduğumuz derecelerle bu haklı gururu yaşamamıza sebep olan tüm teşkilat çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün de ülkesine milletine hizmet için heyecan duyan tek parti AK Parti’dir. 15 yıldır Türkiye’nin aklı ve vicdanı olmayı başardık. Bu kadro siyasette kaybedilen itibarı yeniden kazandırdı. Tüm alt ve üst kademe teşkilat mensubu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin omuzlanarak kaldırılması gerekiyor. Millete hizmet yolunda, daha çok çalışmalıyız derken, herkese birkez daha teşekkür ediyorum.“ÇORUM TEŞKİLATLARI HER ZAMAN ÖRNEK OLDU”
Çorum il ve ilçe teşkilatlarımız Genel Merkez nezdinde gerçekten büyük başarılara imza atmış bir teşkilattır. AK Parti Genel Merkezinde katıldığımız birçok toplantıda sunumlarda olsun konuşmalarda olsun Çorum örnek il olarak verilmiştir. İl ve ilçe teşkilatlarımız disiplinli ve özverili çalışmaları ile her zaman diğer illere nazaran örnek il ve ilçeler olmuşlardır. Bizzat Başbakanımız ve Teşkilat Başkanlarımızdan bu konuda birçok kez tebrik aldık. Bu olaylarda, böyle bir hareketin neferleri olarak bizi her zaman gururlandırmıştır.”
İki gün süren bu toplantıda birinci gün 81 İl Başkanı ile Teşkilat Başkanı bir araya gelirken; ikinci gün ise, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanında Kademe Başkanlarıyla, Belediye Başkanları ve İl Genel Meclis Başkanları ile toplantı yaptı. Başbakan Yıldırım, “Biz birbirimizi makam ve mevkilerde tanımadık. Biz ülkemiz için emek ve değer üretecek tanıdık birbirimizi. Bizi ideallerimi rüyalarımı, hayallerimiz, Türkiye sevdamız bir araya getirdi. Biz bir dava üzerinde bire araya getirdi. Biz bir dava üzerinden bir araya gelmiş ak kadrolarız, bu dava milletin davasıdır. Her zaman olduğu gibi bugün ve bundan sonra da hep beraber birlik ve beraberlik içinde kutlu davamızda yılmadan, yüksünmeden, sevgiyle ve ilk günkü inançla yürüyeceğimizi yinelemek isterim” dedi. (Haber Merkezi)
Son Güncelleme: 14.07.2016 20:10