Başbakan Yıldırım’a Çorum’dan anlamlı hediye

AK Parti Çorum İl Teşkilatı’nın Türkiye’nin 110. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na yöresel lezzetimiz olan "İskilip Dolması" damgasını vurdu.

Başbakan Yıldırım’a Çorum’dan anlamlı hediye

AK Parti Çorum İl Teşkilatı’nın Türkiye’nin 110. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na yöresel lezzetimiz olan "İskilip Dolması" damgasını vurdu.

17 Temmuz 2016 Pazar 23:13
Başbakan Yıldırım’a Çorum’dan anlamlı hediye

110. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının ardından katılımcılara, İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu öncülüğünde İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek ve İlçe Teşkilatının katkılarıyla hazırlatılan yöresel yemeğimiz ‘İskilip Dolması’ Genel Merkez'de ikram edildi. Böylelikle Genel Merkez nezdinde Çorum teşkilatları bir ilk daha yapmış oldu.
Çorum’un ünlü yöresel yemeği ‘İskilip Dolması’ Genel Merkez MYK ve MKYK üyelerine, 81 ilin il başkanlarına, belediye başkanlarına, il kadın ve gençlik kolları başkanlarına, il genel meclis başkanlarına ikram edildi.
81 ilin Başkanları İskilip dolmasını tadarken, birçok kişi yemeğe yemeği beğendiğini ve tescillenmesi kaydetti. Başkanlarla birlikte Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Teşkilat Başkan Yardımcıları Murat Yıldırım, Hacı Turan, Teşkilat Başkanlığı Çorum Koordinatörü Recep Yıldırım, Başbakan Başdanışmanı Dr.Cahit Bağcı, İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Kadın Kolları Başkanlığını vekaleten yürüten Meryem Demir, İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, İskilip İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Selvi, İskilip İlçe Gençlik Kolları Başkanı Arslan Sağlam ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerinin de iştirak ettiği yemekte yöresel yemeğimiz İskilip Dolması katılımcılardan tam not aldı.
AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu ve İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’a Sedef ağacına işlenmiş Türkiye Haritası içerisinde Besmele-i Şerif yazısı hediye etti. Başbakan Binali Yıldırım İskilip Dolmasını tadarken, mükemmel lezzetli dedi. Başbakan Yıldırım, Çorum İskilip’e özgün yöresel yemeği çok beğendiğini söyleyerek teşekkür etti.

BEKİROĞLU ‘ÇORUM İLKLERİN TEŞKİLATI’
AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu yemekten önce Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü. Bekiroğlu, “Çorum teşkilatımız her fırsatta Türkiye’de ilklerin teşkilatı olmuştur. Bu anlamlı günde 101. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında burada 81 ilin il başkanları, belediye başkanları, il genel meclis başkanları, tüm kademe başkanları burada ve biz bunu bir fırsata dönüştürerek burada Çorumumuzun ünlü İskilip Dolması’nı burada herkese ikram ettik. Bütün başkanlarımız gayet memnun oldular. Bu fırsatı iyi değerlendirerek, her alanda şehrimizi tanıtma fırsatı buluyoruz. İnşallah daha farklı fırsatlarda değerlendirerek, bu tür imkânlar yakalarız’ dedi.(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 17.07.2016 23:14