“Başarmanın ilk şartı kendimize inanmaktır”

İnönü Anadolu Lisesi’nde “Hayalleri Hayata Geçirmenin Yolu: Motivasyon” konulu bir konferans düzenlendi.

“Başarmanın ilk şartı kendimize inanmaktır”

İnönü Anadolu Lisesi’nde “Hayalleri Hayata Geçirmenin Yolu: Motivasyon” konulu bir konferans düzenlendi.

06 Aralık 2013 Cuma 23:13
“Başarmanın ilk şartı kendimize inanmaktır”

Okulun 12. snıf öğrencilerine yönelik düzenlenen konferansa Yeni Boyut Eğitim ve Danışmanlık Merkezi yöneticisi Şakir Erkan konuşmacı olarak katıldı.
Akademik çalışmalarına insanları tanımakla başladığını ve bu araştırmalarında kendisini şaşırtan bazı durumlarla karşılaştığını belirten Erkan, çalışmalarında insanların her zaman daha iyi ve en iyi olma ihtiyacını farkettiğini, bunun sadece istemek ve çalışmakla olmayacağını belirtti. Şakir Erkan, “Başarıda içsel, zihinsel, duygusal dünyamızın yaklaşımları önemlidir. Bir işe başlarken iç dünyamızı koordine etmediyseniz başarılı olamazsınız. Ben süper bir sınav yapmak istiyorum diyorsunuz ama zihinsel yapınız bunu istiyor mu? Duygusal ve iç dünyanız buna hazır mı?” dedi.
Bu soruların cevaplarını öğrencilere yaptığı ufak uygulamalarla daha iyi şekilde fark etmelerini sağlayan Erkan, başarının doğamızı anlamaktan, bireylerin önce kendini tanımasından geçtiğini de dile getirdi.
Öğrencilerin sınava hazır olup olmadıklarını; hazır değillerse nasıl motive olacaklarına dair ipuçları vererek 21 sayısının bellek için neden önemli olduğunu anlatan Şakir Erkan, “Bir işte ya da sınavda başarılı olmak istiyorsan mutlu olacaksın. Meditasyon başarı için önemli bir etkendir. Sorulara sınav esnasında hızlı bir şekilde bakılmalı ki beyin bellekten istediği cevapları zamanında alabilsin, hatırlayabilsin. Çünkü sınav öğrenme yeri değil hatırlama yeridir” diye konuştu.
İnönü Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Güngör de öğrencilere aktardıkları bilgilerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdikten sonra Şakir Erkan’a teşekkür etti. (Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 06.12.2013 23:13