“Başarısızlığın mazereti olmaz”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül Çorum’a geldi.

Güncel 23.09.2018, 22:19
840
“Başarısızlığın mazereti olmaz”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül Çorum’a geldi.

Çorum ziyaretlerine Vali Necmeddin Kılıç’ı makamında ziyaret ederek başlayan MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’e Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de eşlik etti. Vali Kılıç çalışmalarında başarı dilediği Genel Müdür Gül’e günün anısına hediye sundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Genel Müdür Gül daha sonra ise Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ü ziyaret etti. Genel Müdür Mehmet Nezir Gül burada Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında da Büyük’ten bilgi aldı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül Çorum programı kapsamında ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri ile de bir toplantı yaptı.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un selamını eğitimcilere iletirken, Bakanlığın hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Gül, “Aynı hedefe kilitlendiğimiz, hep birlikte fedakârlık gösterdiğimiz ölçüde iyi bir mesafe alırız. Akademik başarıyla birlikte ve yapılacak diğer faaliyetleri şehrin tamamına yaymak durumundayız. Bu yeni dönemde başarısız okul kavramını artık terk etmemiz gerekiyor. Her öğrenci, her veli, her öğretmenimiz bizim için kıymetli ve değerlidir. Dolayısıyla her okulumuz bizim için çok önemlidir. Hiçbir ayrım gözetmeden bu ülkede yaşayan insanlarımızı kardeş olarak bilerek herkese en güzel hizmeti sunma anlamında bizim okullarda üstlenmiş olduğumuz bir misyonumuz var. Dolayısıyla her okulumuzun bu konuda çaba göstermesi gerekiyor. Mazeret, bahane bulmaya çalışmayacağız. Sahip olduğumuz pek çok imkânlarımız, potansiyelimiz, güzelliklerimiz, cevherlerimiz var. Bu cevherlerden birer mücevher oluşturmak için çabamızı artırmamız gerekiyor. Bunu yaparsak ülkemiz için güzel kazanımlar, hayırlı sonuçlar elde etmiş oluruz.” dedi. (Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@