“Başarının mimarı kadınlarımız”

AK Parti İl Başkanı Av.Mehmet Karadağ, Çorum’daki referandum başarısında kadınların önemli rol oynadıklarını ifade ederken, Genel Merkez’de büyük övgü aldıklarını, geldikleri noktayı kaybetmeden daha ileriye taşımakta kararlı olduklarını söyledi.

“Başarının mimarı kadınlarımız”

AK Parti İl Başkanı Av.Mehmet Karadağ, Çorum’daki referandum başarısında kadınların önemli rol oynadıklarını ifade ederken, Genel Merkez’de büyük övgü aldıklarını, geldikleri noktayı kaybetmeden daha ileriye taşımakta kararlı olduklarını söyledi.

24 Nisan 2017 Pazartesi 02:47
“Başarının mimarı kadınlarımız”

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, 16 Nisan'da yapılan referandumda Çorum'dan yüzde 65 oranında Evet oyunun çıkmasında Kadın Kolları'nın payının büyük olduğunu belirterek, "Kadınlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz" dedi.

Kadın Kolları yöneticileri ile değerlendirme toplantısına, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir de katıldı.

“CUMHURBAŞKANI İLE ZİRVE YAPTI”

Toplantıdaki konuşmasında, Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın gelişiyle başlayan çalışma sürecinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çorum'a gelişiyle azim ve şevkin zirve yaptığını belirten Karadağ, “Kadın Kollarımız ise üstün gayretleri ile yüzümüzü ak çıkarmış, başarı oranımızın artarak devam etmesine büyük katkı sağlamıştır” dedi.

“BÜTÜN YURGUNLUĞUMUZA DEĞDİ”

Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında teşkilatın ve vatandaşların yaşattığı onur ve gurur nedeniyle teşekkür aldıklarını anlatan İl Başkanı Karadağ, yüksek oranda evet çıkması nedeniyle Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan bakanlara kadar herkesin takdirini kazanmanın, bütün yorgunluklarına değdiğini söyledi.

“GELDİĞİMİZ NOKTAYI KAYBETMEYECEĞİZ”

Mehmet Karadağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çorum teşkilatımız olması gereken noktaya sizlerin ve tüm il ilçe teşkilatlarımızın sayesinde gelmiştir.

İl Başkanları toplantısı akabinde Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız ve İl Gençlik Kolları Başkanımız ile ziyaretinde bulunduğumuz Teşkilat Başkan Yardımcımız Hacı Turan ve İl Koordinatörümüz Recep Yıldırım’ın il teşkilatımızdan övgüyle bahsetmeleri bizleri bir kez daha mutlu etmiştir.

Bizler bugün geldiğimiz noktayı kaybetmeden daha ileriye taşıyarak Türkiye genelinde her daim örnek bir il olmaya devam edeceğiz.”

BEKİR BOZDAĞ’IN ÖVGÜSÜ

“16 Nisan’da milletimizin desteğiyle sandıklarımızı evet ile taçlandırarak bütün ilçelerimizde oyumuzu artırıp başarılı iller arasında ilk sırayı aldık. Bakanımız Bekir Bozdağ ile bir araya geldiğimizde bizleri tebrik etti.  Çorum’u iyi tanıyan birisi olarak ‘Çorum % 86 ile Türkiye birincisidir’ dedi. Bizler milletimizin ve sizlerin gayretli çalışmaları neticesinde bu başarıyı elde ettik.

Biz kardeşlik hukuku içerisinde ayrım yapmadan 2002 yılından itibaren tüm vatandaşlarımızın partisi olmaya devam ediyoruz.”

“2023, 2053 VE 2071 HEDEFLERİ”

Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım  ile Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam’ı Çorum’a davet ettiklerini de hatırlatan Karadağ, “1945’de çok partili siyasal hayata geçtiğimiz günden bugüne, yönetim değişikliğiyle ilgili ilk defa milletimiz kendi kararını verdi. Milletimizin vermiş olduğu bu kararla Türkiye’mizi muasır medeniyetler seviyesine, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine istikrarlı ve güçlü bir şekilde ulaştırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza durmaksızın devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

"BAŞARIDA EN BÜYÜK PAY KADINLARIMIZIN"

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise yüzde 65'lik başarı oranının yakalanmasında en büyük payın kadın kollarına ait olduğunu belirterek, referandum çalışmaları sırasında kendilerine destek veren tüm kadınlara teşekkür etti.

Kadınların ev ev, mahalle mahalle gezerek anayasa değişikliği paketi hakkında bilgi verdiğini söyleyen Ceylan, kadınları "başarının mimarları" olarak tanımladı.

Ceylan, Kadın Kolları'nın Meryem Demir başkanlığında iyi bir sinerji, iyi bir ahenk yakaladığını dile getirerek, bu durumun da başarıya yansıdığını anlattı.

İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir de göreve geldiği günden bu yana kendisiune destek olan İl Başkanı’na, Milletvekillerine, Genel Merkez yetkililerine, tüm Çorum teşkilatına teşekkür etti. (Haber Merkezi)