Başarılı öğrencilere çalışma odası yaptılar

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Meslek Liseler Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında Çorum Bahçelievler MTA Lisesi Çevre Koruma Kulübü, Giyim Üretim Teknolojisi Alanı ve El Sanatları Teknolojisi Alanı öğrencileri tarafından "Okyanusta Bir Damla" adlı proje gerçekleştirildi.

Güncel 09.05.2018, 00:35
528
Başarılı öğrencilere çalışma odası yaptılar

Çevre Koruma Kulübü, Giyim Üretim Teknolojisi Alanı ve El Sanatları Teknolojisi Alanı öğrencileri, maddi imkânları kısıtlı olan bir ailenin çocuklarına daha iyi çalışabilecekleri bir mekân hazırlamak üzere kolları sıvadılar.

Öğrencilere çalışma odası hazırlamak üzere yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren Okul Müdürü Orhan Avcı, “Proje kapsamında tek çocuk için planlama yapılmış olmasına rağmen yapılan araştırma sonucu belirlenen ilkokul öğrencisinin ikiz kardeşi olduğu öğrendik. İkiz öğrencileri okulda yüksek başarıları ve ailenin düşük gelir seviyesi nedeniyle ve okul idaresi ile rehberlik servisinin tavsiyesi sonucu seçmiş olduk. Çocukların birbirinden ayrılmaması için çalışmaları iki çocuk üzerine yürüttük ve çocukların giydirilmesi konusunda evdeki küçük kardeşi de çalışmaya dâhil ettik.” diye konuştu.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:36
Güneş 07:01
Öğle 12:29
İkindi 15:19
Akşam 17:47
Yatsı 19:07

Gelişmelerden Haberdar Olun

@