“Başarı için kendine güven şart”

Öğrenci Gelişim Etüt Eğitim Merkezi (ÖGEM) ve Lena Danışmanlık işbirliği ile öğrencilere yönelik “farkındalık eğitimi” konusunda seminer verildi.

Güncel 05.01.2014, 21:41 05.01.2014, 21:42
727
“Başarı için kendine güven şart”

Eğitim danışmanı Ömür Dinç’in ÖGEM’in 7. ve 8. sınıf öğrencilerine vermiş olduğu “farkındalık eğitimi” adlı seminerde öğrencilerin farkındalığı yakalayabilmeleri konusuna değinildi.
Görünen ile anlatılmak istenilen olgunun farklı olduğunu öğrencilere farklı yöntemlerle anlatan Dinç, sınavda da öğrencilerin bu hataya düştüklerini belirterek, öğrencilerin sınavlarda daha dikkatli olması gerektiğine dikkat çekti.
Dinç, ÖGEM öğrencilerine vermiş olduğu seminerde öğrencilerin başarıyı yakalayabilmeleri adına öncelikli olarak kendilerine güvenmeleri gerektiğini, inançlı olmaları gerektiğini söyledi. Başarının sırrını anlatan Dinç, öğrencilerin asla pes etmemesini, çevreden gelen olumsuz düşüncelere karşı kulaklarını tıkamalarını dile getirdi. Bu sayede pozitif düşüncenin gücüne ve önemine de bir kez daha vurgu yapıldı.
Ögem Müdüresi Ümmügül Akseki, ÖGEM öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı ve seminerin sona ermesinin ardından Akseki, Eğitim Danışmanı Dinç’e öğrencilere vermiş olduğu için teşekkürlerini sundu.
ÖGEM ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Değişen sınav sistemi ile artık kazanım odaklı çalışmalara dikkat çeken Akseki, “Kurumumuzda öğrencilerimiz için en iyi eğitimi vermeye devam ediyoruz” dedi. Ayrıca 1. dönem sonuna yaklaşılmasına rağmen ilköğretim 1. sınıftan ortaöğretim 8. sınıfa kadar vermiş oldukları eğitimde öğrenci kayıtlarının hâlâ devam ettiğini dile getiren Akseki, kayıt olmayan bütün öğrencileri ÖGEM’e davet etti.
MATEMATİK VE İNGİLİZCE KAMPI
Akseki, Öğrenci Gelişim Etüt Eğitim Merkezi’nin 10. yılında da geleneksel matematik ve İngilizce kamplarını sürdürmeye devam ettiklerini dile getirdi. Sömestır tatilinde, öğrencilerin bildikleri konuları unutmamaları ve 2. dönem konularına giriş yapmaları adına öğrenciler için çok faydalı olan kampa ilkokul ve ortaokul öğrencilerini beklediğini bildirdi. (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@