“Barış ve kardeşlik dilinin hakim olmasını istiyoruz”

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü ve CHP Belediye Meclis Üyesi Av. Ahmet Özdel, Çorum olaylarının 39. Yılında barış ve kardeşlik dilinin hakim olduğu bir şehir, Türkiye ve dünyayı görmek istediklerini söyledi.

Güncel 06.07.2019, 00:30
241
“Barış ve kardeşlik dilinin hakim olmasını istiyoruz”

Çorum olaylarının 39. yılı nedeniyle Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri tarafından Hacı Bektaş Veli Vakfı Çorum Şubesi’nde organize edilen anma etkinliğinde Çorum katliamı anlamı ile bir daha böyle katliamların olmamasına hizmet etmek için çaba harcadıklarını belirten Av. Ahmet Özdel, “Bu nedenle yürüyüşümüzde mitingimizde barış ve kardeşlik dilinin hakim olmasını istiyoruz. Hem il dışından gelen konuklar hem de Çorum’dan katılanların buna uygun davranmasını istiyoruz” dedi.

Çorum anması kapsamında ortak söylem yakalamaya çalıştıklarını belirterek bu söylemin ilimizde barış ve kardeşliğin hakim olmasına hizmet etmeyi amaçladığını vurgulayan Özdel, “Biz belli bir noktadan sonra susarak yürüyeceğiz. Bunu susarak da birşeyler anlatabileceğimizi tüm Türkiye’ye göstermek için yapacağız. Biz Çorum’da birlik beraberliğimizi ortaya koyacağız.

Aslında Çorum katliamı insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı yoktur. Savcılar gerçek suçluları bulup ortaya çıkarabilir. Çorum olayları da bir katliamdır. Bu nedenle gerçek sorumlular bulunup yargılanmalıdır. Toplumların katliamlarla yüzleşmesi gerekiyor. Maraş ve Çorum olayları ile yüzleşilmediği için Sivas yaşandı. Katliama ve insanlığa karşı işlenen suçların cezalandırılması gerekiyor” diye konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 06 Aralık 2020
İmsak 06:11
Güneş 07:41
Öğle 12:36
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@