Balıkçılar federasyonlaşıyor

Türkiye’de bulunan amatör ve sportif balıkçıların yasalara uygun olarak, bilinçli ve güvenli spor aktiviteler yapmalarını sağlamak amacıyla Amatör Balıkçılar Federasyonu kuruluyor.

Güncel 21.02.2014, 01:51 21.02.2014, 01:52
1032
Balıkçılar federasyonlaşıyor
16 deneğin katılımı ile oluşturulacak olan Amatör Balıkçılar Federasyonu’nda, Çorum Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği de (ÇAB-DER) bulunuyor.

Federasyonun kurulması nedeni ile 23 Şubat’ta Ankara’da yapılacak olan toplantıya Çorum’dan ÇAB-DER Başkanı Necati Erdem ve Başkan yardımcısı Alp Erkan Ümit katılacak. Kurulacak olan federasyon hakkında bilgiler veren ÇAB-DER Başkanı Necati Erdem, Çorum Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği’nin 2010 yılında faaliyete başladığını ifade ederek, 23 Şubat’ta ODTÜ Toplantı Salonu’nda Amatör Balıkçılar Federasyonu’nun kurulması için bir toplantı düzenleneceğini söyledi.

Federasyonun 16 derneğin katılımı ile kurulacağını kaydeden Erdem, “Sportif, Amatör Balıkçıları Federasyonu kurmak adına çalışmalarına hız vererek, ülkemiz de tüm amatör ve sportif balıkçıların yasalara uygun olarak, bilinçli ve güvenli sportif aktiveleri yapmalarını amaç edinmektir” dedi.

Kurulacak federasyonda Çorum’un yanı sıra şu dernekler yer alacak: “Bursa Anadolu Der, İstanbul Avrasya Der ve Carp Clup, Sakarya Balık Tutkunları, Çankırı Çanobder, Eskişehir Easbder, Gebze Gesbader, Kocaeli Kamader, Konya Kaobder, Kayseri Kob-Der, Bolu Köroğlu-Der, Ankara Oltacılar-Der ile Rastgale-Der, Sakarya Sama-Der ve Sincan Sinab-Der”
(Hüseyin Gazi KOLAÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@