“Baklan gibi sosyal hayatta aktif işadamları, ilişkileri güçlendiriyor”

2. “Türk-Alman Ticaret Buluşması”nda konuşan Heidelberg Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Eckart Würzner, bölgeye yatırım yapacak Türk işadamlarına her türlü teşviki sağlayacaklarını söyledi.

Güncel 03.10.2014, 01:10 03.10.2014, 01:11
975
“Baklan gibi sosyal hayatta aktif işadamları, ilişkileri güçlendiriyor”
Türk İşadamları Derneği (TID) ile Sanayi ve Ticaret Odası (IHK) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Türk-Alman Ticaret Buluşması”nın ikincisi, önceki gün Heidelberg’de gerçekleştirildi.

Şirket merkezi, Heidelberg’in komşusu Mannheim’de bulunan BAKTAT’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve TID Başkanı, hemşehrimiz Mustafa Baklan, sempozyumun ilgi odağı oldu.

Tarih, kültür ve üniversite şehri Heidelberg’de, 100’e yakın yönetici, işveren ve temsilcisinin katıldığı Türk-Alman Ekonomi Sempozyumu’nda, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karlsruhe Konsolosu Serhat Akşen, Stuttgart Ticaret Ataşesi Dr. Ahmet Bayraktar, Heidelberg Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Eckart Würzner, Sanayi ve Ticaret Odası (IHK) Heidelberg Genel Müdürü Dr. Wolfgang Niopek, Mannheim Ekonomik Kalkınma Genel Müdürü Christiane Ram ve JobCenter Heidelberg Genel Müdürü Norbert Hölscher de hazır bulundu.

Alman medyasının da ilgisini çeken sempozyumda, Türkiye ile Almanya’nın ekonomik ilişkilerinin boyutları ve yatırım olanakları değerlendirildi.

Etkinliğe Türk-Alman Ekonomi Merkezi (DTW) de önemli ölçüde katkıda bulundu. Bu merkezin başkanı Kanber

Altıntaş, bölge insanının iş kurma konusunda son 10 yıldır yaşadığı zorlukları dile getirdi.

Konsolos Serhat Akşen, Türkiye’nin ekonomik durumunu rakamlarla izah ederken, TID Yönetim Kurulu Başkanı, hemşehrimiz Mustafa Baklan da, iki ülke arasındaki bağların çok güçlü olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Eckart Würzner, bölgeye yatırım yapacak Türk işadamlarına her türlü teşviki sağlayacaklarını söyledi. Genel Müdür Dr.Wolfgang Niopek ise, Mustafa Baklan’ın sosyal faaliyetlerini överek, Baklan gibi sosyal hayatta aktif işadamlarının ticari ilişkileri güçlendirdiğini belirterek Mustafa Baklan’ı övdü.

Protokol konuşmalarından sonra, iş dünyasını birebir ilgilendiren konularda değerlendirmelere geçildi. Avukat Ulay Özer, JobCenter Heidelberg Genel Müdürü Norbert Hölscher, RKW Baden-Würrtemberg'den Gernod Kraft, IHK Rhein Neckar'dan gümrük konularında hukuk danışmanlığı yapan Oliver Falk ve son olarak IHK Rhein Neckar'dan Christian Schwöbel birer konuşma yaptı.

Açık büfenin ardından İş Bankası, Deniz Bank, TID Mannheim, DTW Mannheim, JobCenter ve Sanayi ve Ticaret Odası’nın standları ziyaret edildi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@