Bahçeşehir Koleji Çorum’u temsil etti

Çorum Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Ankara’da ilimizi temsil etti.

Bahçeşehir Koleji Çorum’u temsil etti

Çorum Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Ankara’da ilimizi temsil etti.

03 Nisan 2019 Çarşamba 00:37
Bahçeşehir Koleji Çorum’u temsil etti

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu olan “Fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması’nın Ankara elemelerinde sahneye çıkan Çorum Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi muhteşem performansıyla göz kamaştırdı. 33 ilden 204 lisenin yarıştığı elemelerde kıyasıya rekabet vardı.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen ‘fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nın İstanbul elemelerinin ardından Ankara elemeleri de tamamlandı. Geleceğin yıldız adaylarının performansıyla göz kamaştırdığı elemelerde Çorum Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Sertab Erener’den “Aşk” şarkısıyla 27 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale kalmak için 33 ilden 204 liseyle yarıştı.

Ankara elemelerinde Çorum’un yanı sıra; Ankara, Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Aksaray, Batman, Bolu, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen liseliler de sahne aldı.

Gençleri profesyonel sahnede ağırlayan ve hayallerini gerçekleştiren yarışmanın eleme heyecanı İstanbul ve Ankara elemelerinin ardından 4 – 5 – 6 Nisan tarihlerindeki İzmir elemeleriyle son bulacak. Fizy sponsorluğunda yapılan Müzik Yarışması için 81 ildeki 8 bin liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.

(Volkan SINAYUÇ)