Baharın gelişini kutladılar

Çorum Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından nevruz bayramı nedeniyle gerçekleştirilen kutlama Mustafa Kemal Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Güncel 21.03.2017, 20:14 21.03.2017, 20:16
2524
Baharın gelişini kutladılar

Vali Yardımcısı Adem Saçan, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açış konuşması yapan okul müdürü Kadir Yurtturtar, milleti ayakta tutan, milli birlik ve beraberliği sağlayan önemli unsurlar bulunduğunu  ifade ederek bunların dil, din, tarih ve kültür birliği olduğunu kaydetti. Türk milletini savaş meydanında yenemeyen ve masa başında türlü ayak oyunları ile bölemeyen düşmanların milli birlik ve beraberliği hedef aldıklarını anlatan Yurttutar, kültürdeki farklılıkların ayrılıktan değil zenginlikten kaynaklandığını anlattı.

Yapılan konuşmanın ardından nevruz ateşi Vali Yardımcısı Adem Saçan ve beraberindekiler tarafından ateşlendi. Daire müdürleri ve öğrencilerin ateşin üzerinden atladığı programda daha sonra hep birlikte Ergenekon’dan çıkışı temsilen protokol üyeleri tarafından demir dövüldü.

Yumurta tokuşturulan, mehteran gösterisi ve yarışmaların düzenlendiği program katılımcıların Nevruz halayı çekmesi ile sona erdi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@