Bahadın Belediyesi ile toplu sözleşme imzalandı

Tüm Bel­Sen Çorum Şubesi, Yozgat’ın Bahadın Belediyesi ile toplu sözleşme imzaladı.

Bahadın Belediyesi ile toplu sözleşme imzalandı

Tüm Bel­Sen Çorum Şubesi, Yozgat’ın Bahadın Belediyesi ile toplu sözleşme imzaladı.

08 Aralık 2014 Pazartesi 22:29
Bahadın Belediyesi ile toplu sözleşme imzalandı
Tüm Bel­Sen Çorum Şubesi, Yozgat’ın Bahadın Belediyesi ile toplu sözleşme imzaladı.
Tüm Bel­Sen Çorum Şubesi Başkanı Nevzat Veldet, “Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan ve Meclis üyelerinin de çalışanlar adına göstermiş olduğu iyi niyetleri ile toplu iş sözleşmesi imzalanmasının mutluluğunu Bahadın Belediyesi emekçileri ile paylaşmanın haklı onurunu yaşadık” dedi.
Yapılan toplu iş sözleşmesinin yalnızca ekonomik değil, sosyal anlamda da katkılar içerdiğini bildiren Veldet, “Yaşamın kamu emekçileri adına giderek zorlaştığı bu dönemde elbette ki ekonomik kazanımlar çalışanlar için hayati önem taşımaktadır. Belediye çalışanı arkadaşlarımız, Bahadın Belediye Başkanımız ve meclis üyelerinin de emekten emekçiden yana olumlu yaklaşımları ile 2015 yılında ilk altı ay için aylık net 618, ikinci altı ay için 637 TL ek ücrete kavuştu” şeklinde bilgi verdi.
Sözleşmeyi sendika adına imzalayan Şube Başkanı Nevzat Veldet, “Bizlere içtenlikle yaklaşan, çalışan emekçilere karşı hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Bahadın Belediye Başkanımız Dilaver Özcan’a örgütümüz ve üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Nevzat Veldet, “Kamu emekçilerinin ekonomik, demokratik, sosyal, siyasal, mesleki, hukuksal ve özlük hakları için mücadele eden sendikamız her koşulda mücadeleyi sürdürecektir. Kazanımlarımızı daha yukarılara taşımak için tüm kamu emekçisi arkadaşlarımızı Tüm Bel-Sen’de örgütlenmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.
Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan ise Tüm Bel-Sen ile yapılan bu sözleşmeye imza atmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyduğunu belirterek, “Eski bir emekçi ve halen bir kamu emekçisinin eşiyim. Kamu personeli emekçi arkadaşlarımın yaşadığı geçim sıkıntısını yakından biliyorum. Sosyal devlet anlayışı içerisinde kamu çalışanlarının onurlu bir yaşam sürdürme adına hak ettikleri ücretleri almaları gerektiğine inanıyorum. Belediyemizin sınırlı imkânları ile çalışanların sosyal ekonomik ve demokratik haklardan faydalanabilmeleri adına sözleşmeyi imzaladık. Yapılan sözleşmenin özellikle belde halkına güleryüz ve kaliteli hizmet olarak yansıyacağını, personelimizi motive edeceğini düşünüyorum. Bizler her zaman çalışanların yanında olmaya devam edeceğiz. Yerel yönetimlerdeki insan gücü, hizmetlerin sürekliliği ve kalitesi açısından kuşkusuz çok önemli. Halka daha iyi hizmet vermenin ön koşulu ise iş yerinde çalışma barışının sağlanmasıdır. Ülkemizin için de bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlara karşı Bahadın Belediyesi’nde bu çalışma koşullarını olanaklarımızı seferber ederek sağlıyoruz. Bir süredir memur arkadaşlarımızın örgütü olan Tüm Bel-Sen ile sürdürdüğümüz görüşmelerin olumlu sonuçlanması da çalışma barışına, emeğe olan saygımızın göstergesidir. Belediyemiz, belde halkı ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 08.12.2014 23:30