Bağcı, baba ocağında yağmur duasına katıldı

AKP Çorum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Dr. Cahit Bağcı, baba ocağı Dodurga İlçesi’nin Çiftlik Köyü’nde yağmur duasına katıldı.

Güncel 04.05.2014, 21:52 04.05.2014, 21:52
1103
Bağcı, baba ocağında yağmur duasına katıldı

AKP Çorum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Dr. Cahit Bağcı, baba ocağı Dodurga İlçesi’nin Çiftlik Köyü’nde yağmur duasına katıldı.

Çiftlik Köyü’nde yılın bereketli, kazasız-belasız, huzur içinde geçmesi için yağmur duası düzenlendi. Katılımcılar, dengeli bir yağış için ellerini semaya açtı. Duaya Milletvekili Dr. Cahit Bağcı, Dodurga Kaymakamı Muhammet Emin Elmalı, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Dodurga AKP İlçe Başkanı Abdullah Uysal, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ünal Demiray, Yol Şube Müdürü Recep Çıplak, Su İşleri Müdürü Osman Durmuş, Orman İşletme Müdür Vekili Halil Oflu, Orman Şube Şefi Kadir Yılmaz Baş, AKP Dodurga İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Çatar, Mehmet Tatlısu, İsmail Gömeç, Ercan Aslan, Fikret Aksoy, Dodurga İlçe Müftüsü Murat Akçay, Osmancık AKP İlçe Yönetiminden Menderes Çakallı, Fikret Aksoy, Osmancıklı İş Adamı Mahmut Acar, çevre köylerin muhtarları, sulama kooperatifi başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Köyün gelenekleri gereği; yağmur duası öncesi üç gün boyunca kadınlar tarafından Hüsem Dede Türbesi, Arap Dede, Çakır Dede ve Erenler ziyaretgahları ziyaret edilerek dualar okundu. Çiftlik Köyü Camii’nde Cuma namazı öncesinde okunan Kur’an ve yağmur duasından sonra Cuma namazı kılındı, sonrasında hep birlikte kesilen kurbanın yemeği yenildi ve dualar edildi. Milletvekili Bağcı, Çiftlik Köyü’nde vatandaşlarla da bir süre sohbet etti, köylüleriyle hasret giderdi.

Bağcı, “Bu yıl kuraklık fazla. Allah rahmet ve bereketini üzerimizden eksiltmesin. Çocukluğumuzdan hatırlarım bu hafta dua için gidilen her yere ben de çok kez gitmiştim. Bu yıl Dodurga bölgesindeki bütün köylerde yağmur ve şükür duası yapılması çok güzel bir hadise. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecektir. İnşallah Allah da rahmeti ile bizleri sevindirecek ve bereket verecektir. Dualarımız kabul olsun” dedi.
(Hacı ODABAŞ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@