Azmederek tüm engelleri aştı

Engelli olmanın kendisi için bir engel oluşturmadığını söyleyen Caner Sezer, yaklaşık 16 yıldır yakalandığı hastalıkla mücadele ettiğini ve şu anda da ailesinin desteği olmadan yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştiremediğini ifade etti.

Azmederek tüm engelleri aştı

Engelli olmanın kendisi için bir engel oluşturmadığını söyleyen Caner Sezer, yaklaşık 16 yıldır yakalandığı hastalıkla mücadele ettiğini ve şu anda da ailesinin desteği olmadan yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştiremediğini ifade etti.

22 Ağustos 2015 Cumartesi 01:18
Azmederek tüm engelleri aştı

Kas hastalığı sonucu 3 yaşından itibaren kollarını ve bacaklarını hissetmeyen ve sadece kafası ile iki parmağını hareket ettirebilen Caner Sezer, gönüllü üniversite öğrencilerinin evine gelerek her gün ders çalıştırmasının ardından geçen yıl girmiş olduğu KPSS´de 80 puan aldı. İlk tercihinde olmasa da ikinci yerleştirmede İsmail Kakaç İlkokulu’na memur olarak atanmayı başardı.
Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait internet sitesinde yer alan habere göre, engelli olmanın kendisi için bir engel oluşturmadığını söyleyen Caner Sezer, yaklaşık 16 yıldır yakalandığı hastalıkla mücadele ettiğini ve şu anda da ailesinin desteği olmadan yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştiremediğini ifade etti.
"Her gün evimize gelen Hitit Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi’ndeki gönüllü öğrenciler, 3 ay boyunca KPSS sınavına beni hazırladılar. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra apartmanımızda yaşayan üç öğretmen de bana destek oldu. Hayatımda hiç tanımadığım o öğrencilerin sayesinde geçtiğimiz yıl Nisan ayında girdiğim engelli KPSS´den 80 puan aldım.”
Bir ay önce İsmail Kakaç İlkokulu’na memur olarak atanmasının gerçekleştirildiğini anlatan Sezer, "Ailemin, üniversiteden gelen öğrencilerin, hocalarımın ve yakınlarımın desteğiyle ayakta kalmayı başardım. Buraya kadar gelmekle hayallerim bitmiş değil. Kamu yönetimi okuyup yine sınavlara girip vali olma hedefim var " diye konuştu.

"GÖREVİ EN GÜZEL ŞEKİLDE
BAŞARACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise Sezer’in diğer engelli aday memurlarla birlikte temel eğitim seminerine katıldığını belirterek, yüzde 96 oranında engelli olan Sezer´in Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki İsmail Kakaç İlkokulu’nda istihdam edilerek hizmet vereceğini söyledi.
Caner Sezer’in seminerden sonra çalışmaya başlayacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Yüzde 96 oranında engeli mevcut olan Caner Sezer, zihinsel olarak zeki ve başarılı bir arkadaşımız. Girdiği sınavda başarı gösterip azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını kanıtlayarak atanan bu arkadaşımıza da kendi bulunduğu özür durumuna göre okulumuzda görev vereceğiz. Bulunduğu ortamda yapabileceği görevi en güzel şekilde başaracağını düşünüyoruz. Okulda kütüphanede yönlendirme görevi yapabilir ya da santral de görev üstlenebilir. Şu anda temel eğitim seminerleri sürüyor” dedi.

Son Güncelleme: 22.08.2015 01:19