Azak: “Hekimlerin çalışma şartları giderek ağırlaşıyor”

Çorum Tabip Odası Başkanı Azak ve beraberindeki heyet TBMM’ye giderek burada Çorum Milletvekilleri Uslu, Bağcı, Yıldırım ve Köse ile hekim sorunları üzerine görüşerek çözümü için destek istedi. Milletvekilleri de çözümler için destek sözü verdi.

Güncel 22.11.2014, 00:45 22.11.2014, 00:46
673
Azak: “Hekimlerin çalışma şartları giderek ağırlaşıyor”
Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ve beraberindeki Uzm Dr. Mustafa Sungur, Dr. Selçuk Önce, Uzm. Dr. Osman Karakuş ve Dr. M. Fatih Fişenk'ten oluşan heyet TBMM’de Çorum milletvekilleriyle görüştü.

Azak ve beraberindeki heyet ilk ziyaretlerini yoğun bir programı olmasına rağmen TBMM İdare Amiri Salim Uslu’ya gerçekleştirdi. Mayıs ayında yaptıkları kongre ile yeni yönetimlerini belirlediklerini söyleyen Azak’ı kutlayan Uslu da sivil toplum örgütlerinin önemine değindi.

Daha sonra CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse'yi de ziyaret eden Tabip Odası heyeti, hekimlerin emeklilik maaşlarının düşüklüğü, çalışma şartlarının ağırlığı ile ilgili birçok sorunu dile getirdi. Samimi bir havada geçen görüşmede, Dr. Mustafa Azak, belirtmiş oldukları sorunların meclis gündemine getirilmesini beklediklerini, hekimlerin sorunlarının artık çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti. Ailesinde de doktor bulunduğunu dile getiren Milletvekili Köse, hekimlerin, verdikleri emeklerinin karşılığını yeteri düzeyde alamadıklarını, eşdeğer sayılabilecek mesleklere nazaran şartlarının ağır olduğunu ifade etti.

Ziyarette, aile hekimlerinin sorunlarını da dile getiren Dr. Selçuk Önce, son dönemde herhangi bir yasal mevzuat düzenlenmiş olmamasına rağmen sabah 8 akşam 8 mesai olacağı yönünde televizyonlarda duyurular yapıldığını, acil yükünü azaltmak maksadıyla yapılması planlanan bu uygulamanın aile hekimliği uygulamasına zarar verebileceğini söyledi. Aile hekimliği ile ülkenin sağlık göstergelerinde fevkalade düzelmelerin meydana geldiğini belirten Dr. Selçuk Önce, mevcut nöbet uygulamasında da gönüllülük esasına geçilmesinin huzursuzluğu bitireceği yönünde görüşlerini dile getirdi.

Heyet daha sonra Genel Kurul’da konuşan Milletvekili Cahit Bağcı’yı locadan dinledikten sonra kuliste görüştü. Yeni yönetim seçildikten sonra odayı ziyaret eden Bağcı’ya iade-i ziyaret yaptıklarını belirten Dr. Mustafa Azak, hekimlerin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve isteklerin yerine getirilmesi konusunda desteklerini istedi. Azak, yakın ilgisinden dolayı Bağcı’ya teşekkür etti. Çorum Milletvekili Cahit Bağcı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Çorum Tabip Odası yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.

Milletvekili Murat Yıldırım ile de kuliste görüşen heyet, gündem ile ilgili paylaşımlarda bulundu ve sorunların çözümünde yardımlarını istedi. Yıldırım da her türlü desteğe hazır olduğunu ve Çorum’a geldiğinde odayı ziyaret edeceğini bildirdi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@