“Avrupa kapıları ancak kalifiye elemanlar için açılır”

Aynı zamanda Özel Menejerlik ve Danışmanlık Yüksek Okulu (HdWM-Mannheim) Senato Üyesi olan BAKTAT Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, hemşehrimiz Mustafa Baklan, Tunus Üniversitesi (UIT) Sahibi Tebourbi Maher’in davetlisi olarak, bu üniversitenin öğrencilerine, AB’nin genel durumu ile Almanya'nın eğitim ve ekonomik yapısı hakkında seminer verdi.

Güncel 14.12.2016, 22:50 14.12.2016, 23:11
704
“Avrupa kapıları ancak kalifiye elemanlar için açılır”

Afrika ülkelerinin bir çoğundan, insanların, hayatlarını tehlikeye atma pahasına kaçak yollardan Avrupa’ya gelmeye çalıştıklarını, Akdeniz’in sularında hayatını kaybetmeden Avrupa’ya gelebilenlerin de pek iyi karşılanmadıklarını anlatan Baklan, “Büyük riskleri göze alarak gelen insanlar, sonuçta mutlaka hayal kırıklığına uğruyor” dedi.

Diğer yandan, başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde kalifiye eleman sıkıntısı çekildiğini vurgulayan Mustafa Baklan, “Afrika ülkelerinden Avrupa’ya gelmek isteyen gençler, hayatlarını tehlikeye atmadan önce orada öğrenimlerini tamamlasınlar, nitelikli eleman olarak gelsinler. O zaman Avrupa’nın kapıları kendilerine açılacaktır” dedi.

(Selda FINDIK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@