Av. Feridun Ayvazoğlu: “ADD Genel Merkezi daha etkin olmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi eski Çorum Milletvekili Av. Feridun Ayvazoğlu, AK Parti hükümetinin yasama, yürütme ve yargıyı ele geçirerek, faşizm uyguladığını belirterek, “Geliyor, geliyor, geliyor… Faşizmin ayak sesleri geliyor. Bu faşizmin sonunda kendileri de helak olup gideceklerdir” dedi.

Güncel 24.02.2014, 22:49 25.02.2014, 02:04
1083
Av. Feridun Ayvazoğlu: “ADD Genel Merkezi daha etkin olmalı”
Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi’nin Çorum Anadolu Atatürk Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulu’na katılan Feridun Ayvazoğlu, burada yaptığı konuşmada AKP’nin 11-12 yıllık iktidarında tüm icraat ve uygulamalarının hedefinde Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinin imha edilmesi olduğunu ileri sürdü.

Ayvazoğlu, Türkiye’nin 12 yıldır Atatürk ve Cumhuriyet karşıtları tarafından yönetilmesinin bu ülkenin acı kaderi olduğunu dile getirerek, cumhuriyetçilerin, yurtseverlerin bir araya gelerek geleceklerine sahip çıkmak adına ülkeyi bu iktidardan kurtarması gerektiğini kaydetti.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye’de Atatürkçü Düşünce Derneği adı altında bir derneğin kurulmasının son derece düşündürücü olduğunu ifade eden Ayvazoğlu, bu derneğin kurulmasının bile Türkiye’de Atatürkçü Düşünce sisteminin ne denli tehdit altında olduğunun göstergesi olduğunu bildirdi.

Türkiye’de ADD’nin gerçek anlamda ses getirmesi için ADD genel merkezinin ciddi bir rüzgar estirmesi gerektiğini savunan Ayvazoğlu, yerelde şubelerin tek başına vereceği mücadelenin yeterli olmayacağını kaydetti.

“FAŞİZMİN AYAK SESLERİ GELİYOR”
Bugün Türkiye’de faşizmin ayak seslerinin duyulduğunu özellikle vurgulayan Ayvazoğlu, “Geliyor, geliyor, geliyor… Faşizmin ayak sesleri geliyor. Bu faşizmin, sonunda kendileri de helak olup gideceklerdir. Atatürkçülere ‘bizleri kurtarın’ diyeceklerdir. Bugünler çok yakındır” ifadesini kullandı.

Kesinlikle umutsuz ve karamsar olmayacaklarını, gerçekleri her yerde söylemekten kaçınmayacaklarını ifade eden Ayvazoğlu, “kim ne derse desin, kaç kişi olursal olalım ADD’nin tepeden tabana yayılan heyecanı olmazsa, ADD genel merkezi tabana umut yaymazsa, tabanı harekete geçirmezse yapacağımız çalışmalar bir anlam ifade etmeyecektir. Yerelde yapılan çalışmaları kesinlikle küçümsemiyoruz, önemsiyoruz ancak ADD Genel Merkezi etkin olmalı, bizleri sivil örümceğe mahkum etmemelidir. Çorum’daki çalışma Çorum’da kalır. Oysa bizim sıkıntımız Çorum değil, Türkiye’dir. Genel merkez daha etkin olmalı, illeri hareket geçirmelidir” dedi.
(Hacı ODABAŞ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
14°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@