Aşkın ve yokluğun romanı: “Bebiha”

Avrasya Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı, hemşehrimiz Osman Çeviksoy, “Bebiha” isimli yeni romanını yayımladı.

Aşkın ve yokluğun romanı: “Bebiha”

Avrasya Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı, hemşehrimiz Osman Çeviksoy, “Bebiha” isimli yeni romanını yayımladı.

25 Şubat 2018 Pazar 20:59
Aşkın ve yokluğun romanı: “Bebiha”

1982’den beri öykü ve romanlarını kitaplaştıran Osman Çeviksoy’un “Bebiha” adlı 16. kitabı, 12. Ankara Kitap Fuarı’nda geniş kitlelerle buluşacak.

ATO Kongre Merkezi’nde 16 Şubat günü kapılarını açan Kitap Fuarı’nda okurlarıyla bir araya gelecek olan Çeviksoy, 25 Şubat Pazar günü, 14:00-18:00 saatleri arasında Akçağ Yayınları standında tüm eserlerini imzalayacak.

Yazar, Akçağ Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan 360 sayfalık son romanında 1964-1971 yılları arasında ortaokulu ve öğretmen okulunu Çorum’da okuyan yoksul bir köy çocuğunun hayata tutunuş mücadelesini ve aşkını anlatıyor.

“Bebiha” romanını büyük oranda kendi yaşadıklarından ve görüp dinlediklerinden hareketle kurguladığını ifade eden Çeviksoy, “Bebiha, şiirle başlayan, öykü ve romanla devam eden güzel bir yazma sevdasının romanıdır. Romanda geçen kişi, yer ve olayların tamamına yakını gerçektir.” dedi.

Pek çok farklı ilde düzenlenen kitap fuarları, imza ve okul söyleşilerine katılan Çeviksoy, bu tür etkinlikleri memleketi Çorum’da da gerçekleştirmeyi arzu ettiğini sözlerine ekledi.

OSMAN ÇEVİKSOY KİMDİR?

Osman Çeviksoy, 1951’de Çorum’un Feruz Köyü’nde doğdu. Eti Ortaokulu’nu, Çorum İlköğretmen Okulu’nu, Gazi Eğitim Enstitüsü’nü ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Çeşitli illerde, Almanya’da ve son olarak Ankara’da öğretmenlik yaptı. 2006’da emekli oldu.

Evli ve iki çocuk, iki torun sahibi olan Çeviksoy’un çeşitli yarışmalardan 3 ödülü ve farklı edebî türlerde kaleme alınmış 16 adet kitabı bulunuyor.

(Recep SERBES)