Arkeoloji öğrencilerine iş güvenliği eğitimi verildi

Hitit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Arkeolojik ve Antropolojik Saha Çalışmalarında İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi gerçekleştirildi

Güncel 16.05.2019, 00:52
441
Arkeoloji öğrencilerine iş güvenliği eğitimi verildi

Arkeoloji Kulübü ile Antropoloji Kulübünün ortak etkinliği olarak düzenlenen “Arkeolojik ve Antropolojik Saha Çalışmalarında İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” Fen-Edebiyat Fakültesi Abdulkadir Ozulu Konferans Salonu’nda Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Ali Köse, Arkeoloji ve Antropoloji Kulüpleri akademik danışmanları ve başkanlarının organizasyonu ile gerçekleştirildi. Eğitimde iş yeri hekimi Dr. Öğr. Üyesi Fikri Özdemir ilk yardım konusunda, B Sınıfı İSG Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenol Yavuz İSG’nin amaçları ve önemi konusunda, C Sınıfı İSG Uzmanı Öğr. Gör. Melda Bolat iş yerlerinde kullanılması gereken ekipmanlar ve kıyafetler konusunda, C Sınıfı İSG Uzmanı Öğr. Gör. Tuğrul Yıldırım ise sahada karşılaşılabilecek zararlı böcekler ve korunma yolları ile arazilerde kullanılan araç-gereçler konusunda temel bilgiler verdi.

Eğitim sonucunda arkeolog ve antropolog adayı öğrenciler, kazı çalışmalarını yürüttükleri yaz aylarında çok yoğun sıcağa, ağır işçilik sınıfındaki arazi şartlarına, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi virüsü taşıyan kene gibi zararlı böceklere, akrep ve yılan gibi tehlikeli hayvanlara maruz kaldıkları sahalardaki şartlara ve karşılaşabilecekleri her türlü tehlikeye karşı hem uyarılmış hem de bu tehlikeler ile mücadele yöntemleri konusunda bilgilendirildiler.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@