14 Mart 2014 Cuma 23:48
Arasta esnafı, verilen sözlerin arkasında durulmasını bekliyor

Çorum’un “Ayakkabıcılar Arastası” ya da sadece “Arasta” diye de adlandırılan Çöplük Çarşısı, uzun yıllardan beri diken üzerinde. Zira, bir yanda çarşının kaldırılarak Farabi Caddesi’nin Saat Kulesi’ne bağlanması projesi var, diğer yanda ise, tarihi çarşıyı restore ederek koruma ve gelecek kuşaklara aktarma düşüncesi…

Son olarak, çarşının “SİT alanı” konumunun yargı kararıyla bir kez daha tescil edildiği ve yıkım ihtimalinin ortadan kalktığı açıklandı.

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un, İl Başkanı Cengiz Atlas ve bazı Belediye Meclisi adayları ile birlikte arasta esnafına yaptığı ziyarette de bu konu yeniden gündeme geldi.

Arasta esnafı, Nuhut’u sıcak biçimde karşılarken, daha önce “Ya arasta beni alır, ya da ben arastayı” diyen Belediye Başkanı Külcü’nün şimdi arastayı restore etmekten bahsetmesini ihtiyatla karşıladıklarını diye getirdi.Arasta sakinleri, bir yıkacağım, bir yıkmayacağım diyen birisine güvenemeyeceklerini ifade ederek, Kenan Nuhut’tan, verdiği sözün arkasında durmasını beklediklerini söylediler.

Nuhut ise, esnafın kabul etmeyeceği hiçbir projeye imza atmayacaklarını tekrarlayarak, şimdiye kadar verdikleri her sözün arkasında durduklarını, projelerini hayata geçirirken de hiç kimsenin mağduriyetine meydan vermeyeceklerini vurguladı.

Son Güncelleme: 14.03.2014 23:49