Arasta esnafı, verilen sözlerin arkasında durulmasını bekliyor

Kenan Nuhut, esnafın kabul etmeyeceği hiçbir projeye imza atmayacaklarını, projelerini hayata geçirirken de kimsenin hakkını gasp etmeyeceklerini tekrarladı.

Güncel 14.03.2014, 23:48 14.03.2014, 23:49
1044
Arasta esnafı, verilen sözlerin arkasında durulmasını bekliyor

Çorum’un “Ayakkabıcılar Arastası” ya da sadece “Arasta” diye de adlandırılan Çöplük Çarşısı, uzun yıllardan beri diken üzerinde. Zira, bir yanda çarşının kaldırılarak Farabi Caddesi’nin Saat Kulesi’ne bağlanması projesi var, diğer yanda ise, tarihi çarşıyı restore ederek koruma ve gelecek kuşaklara aktarma düşüncesi…

Son olarak, çarşının “SİT alanı” konumunun yargı kararıyla bir kez daha tescil edildiği ve yıkım ihtimalinin ortadan kalktığı açıklandı.

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un, İl Başkanı Cengiz Atlas ve bazı Belediye Meclisi adayları ile birlikte arasta esnafına yaptığı ziyarette de bu konu yeniden gündeme geldi.

Arasta esnafı, Nuhut’u sıcak biçimde karşılarken, daha önce “Ya arasta beni alır, ya da ben arastayı” diyen Belediye Başkanı Külcü’nün şimdi arastayı restore etmekten bahsetmesini ihtiyatla karşıladıklarını diye getirdi.Arasta sakinleri, bir yıkacağım, bir yıkmayacağım diyen birisine güvenemeyeceklerini ifade ederek, Kenan Nuhut’tan, verdiği sözün arkasında durmasını beklediklerini söylediler.

Nuhut ise, esnafın kabul etmeyeceği hiçbir projeye imza atmayacaklarını tekrarlayarak, şimdiye kadar verdikleri her sözün arkasında durduklarını, projelerini hayata geçirirken de hiç kimsenin mağduriyetine meydan vermeyeceklerini vurguladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@