Aras ve Onan’dan bayram kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras ile Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, sevgilerin yoğrulduğu, sevinçlerin paylaşıldığı, birlik beraberlik duygularının zirve yaptığı bir Kurban Bayramı’na daha büyük bir özlemle kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını açıkladı.

Aras ve Onan’dan bayram kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras ile Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, sevgilerin yoğrulduğu, sevinçlerin paylaşıldığı, birlik beraberlik duygularının zirve yaptığı bir Kurban Bayramı’na daha büyük bir özlemle kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını açıkladı.

12 Eylül 2016 Pazartesi 00:52
Aras ve Onan’dan bayram kutlaması

MHP İl Başkanı Aras ile Merkez İlçe Başkanı Onan, Kurban Bayramı nedeniyle birer mesaj yayınlayarak tüm Türk-İslam aleminin, milletimizin ve Çorumluların bayramını kutladılar.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Aras bayramların kucaklaşma ve kavuşma demek olduğunu hatırlattığı mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır. Türkiye’nin bu sancılı ve sorunlarla dolu gündeminde Kurban Bayramı’nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut ve hedef birlikteliği sağlaması öncelikli temennimizdir. Kardeşliğimizi kurban vermeye çalışanlara, milli varlık ve emanetlerimizi yağma etmeye niyetlenenlere kurban ibadetinin vakar ve asaletiyle cevap vermek zorundayız. İhmalle geçirilecek her anın bedeli ağır, sonuçları vahim olacaktır.
Türkiye’nin geleceğine şerh düşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklara tıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır. Milletimizi içten içe eritme, günden güne bölme hevesinde olanlara karşı Türk tarihinin ilham ve mirasıyla karşı koymak, maneviyatımızda açılmak istenen gediklere fırsat vermeden bayram coşkusuyla safları sıkı tutmak gerekmektedir. Kurban Bayramı, bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır. Bu imkan iyi değerlendirilir ve layıkıyla idrak edilirse ülkemizin kurtuluşu, milletimizin ferah dolu günleri Allah’ın izniyle yakındır.
Kurban Bayramı’nda unutulan, yalnızlığa terk edilen yoksul ve çaresiz insanlarımıza samimiyetle dokunulmalıdır. Sıla-i rahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklar yerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır. Cenab-ı Allah’tan niyazım, kesilen kurbanların makbul ve kabul olmasıdır. Teröre ve kalkışmalara kurban verdiğimiz, milli vicdanda derin bir sızı olan onlarca şehidimizin ve bunların muhterem ailelerinin akıllardan çıkarılmaması, her fırsatta hatırlanmaları ahde vefanın da bir gereğidir. Aziz hemşerilerimin, vatandaşlarımızın ve Türk-İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyorum. Hac faraziyesi için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bayramımız kutlu olsun, Cenab-ı Allah milletimizin yüzünü güldürsün, yar ve yardımcısı olsun”
ONAN’DAN DA MESAJ
MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan da Kurban Bayramı mesajı yayınlayarak kardeşliğimizi kurban vermeye çalışanlara asaletle cevap verilmesi gerektiğini söyledi.
Kurban Bayramı’nın bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkan olduğunu ve bu imkanın iyi değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Onan mesajında şunları söyledi:
“Kardeşliğimizi kurban vermeye çalışanlara, milli varlık ve emanetlerimizi yağma etmeye niyetlenenlere kurban ibadetinin vakar ve asaletiyle cevap vermek zorundayız. Çünkü ihmalle geçirilecek her anın bedeli ağır, sonuçları vahim olacaktır. Türkiye'nin geleceğine şerh düşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklara tıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır.Milletimizi içten içe eritme, günden güne bölme hevesinde olanlara karşı Türk tarihinin ilham ve mirasıyla karşı koymak, maneviyatımızda açılmak istenen gediklere fırsat vermeden bayram coşkusuyla safları sıkı tutmak gerekmektedir. Kurban Bayramı, bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır. Bu imkan iyi değerlendirilir ve layıkıyla idrak edilirse ülkemizin kurtuluşu, milletimizin ferah dolu günleri Allah'ın izniyle yakındır. Kurban Bayramı'nda unutulan, yalnızlığa terk edilen yoksul ve çaresiz insanlarımıza samimiyetle dokunulmalıdır. Sıla-i rahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklar yerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır.
Allah'tan niyazım, kesilen kurbanların makbul ve kabul olmasıdır.Teröre kurban verdiğimiz, milli vicdanda derin bir sızı olan şehidlerimizin ve bunların muhterem ailelerinin akıllardan çıkarılmaması, her fırsatta hatırlanmaları ahde vefanın da bir gereğidir. Dileğim hiçbir bayram ve günlerde analarımızın evlat acısıyla gözyaşı dökmemesidir. Aziz milletimizin, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ve Türk-İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı'nı içtenlikle tebrik ediyorum. Hac faraziyesi için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bayramımız kutlu olsun, Rabbim büyük milletimizin yüzünü güldürsün, yar ve yardımcısı olsun”
Öte yandan MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninin Kurban Bayramı’nın ikinci günü saat 14.00’de Sera Otel’de yapılacağı ve tüm Çorumluların bayramlaşmaya davetli olduğu da belirtildi.
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 12.09.2016 00:52