Arakan ve Suriyeli mazlumlar için yardım kampanyası

Çorum Genç İHH ve Danişmend Gazi İmam Hatip Ortaokulu Arakan, Suriye ve dünyanın muhtelif yerlerinde zulme uğrayan, acil yardıma ihtiyaç duyan Müslümanlar için İnsani Yardım Kampanyası başlattı.

Güncel 10.10.2017, 23:19
1000
Arakan ve Suriyeli mazlumlar için yardım kampanyası

Çorum Genç İHH İnsani Yardım Ekibi ve Danişmend Gazi İmam Hatip ortaokulu ortaklığında yürütülecek olan kampanya ilk etapta 15 gün sürecek.

Danişment Gazi İmam Hatip Orta Okulu İnsani Yardım Kampanyası açılışına Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, Çorum Hanımlar Genç İHH Başkanı Ayşe Uçak, Çorum Hanımlar Genç İHH Üniversite sorumluları, Danişmend Gazi İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Orhan Demir, Müdür Yardımcısı Şahin Özcan ve çok sayıda öğrenci katıldı

Kampanya açılışında bir konuşma yapan Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, “ İHH olarak bizler dünyanın neresinde bir mazlum çığlığı varsa dindirmek için çaba sarf etmekteyiz. Yardım kampanyaları, bilinçlendirme faaliyetleri, ümmet olma ortak paydasında yapılabilecek ne varsa gerek yurtiçi gerekse yurtdışında elimizden geleni yapmaktayız. Yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken uzaklığına, sıkıntısına ve önümüze çıkabilecek engellere aldırmadan gereği ne ise onu yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Danişmend Gazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Orhan Demir ise konuşmasında “ İnsani duygularını kaybetmiş olanların yaşadığımız dünyada ne kadar kariyerli ve zengin olurlarsa olsunlar yaptıkları ve yaşattıkları ortadadır. Komşusu aç iken tok yatmayı zül sayan bir ümmetin fertleriyiz. Bir bakış ötesi yanarken sırtımızı dönemeyiz, bana ne! diyemeyiz. Yok, saydığımız acılar bir gün bizimde imtihanımız olur. Elimizdekinin kıymetini bilip paylaşmazsak bir gün elimizden alınmayacağından emin olamayız. Bu bilinç ve şuurla başlattığımız kampanyada Danişmend Gazi İmam Hatip Ortaokulu olarak duyarlı ve dertli olduğumuzu bir kez daha ispatlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. İnanıyorum ki; bizim ortaokullar içinde ilk olarak başlattığımız bu kampanya birçok diğer okulumuza örnek olacak ve bizlerde daha büyük hayırlara vesile olacağız. Kampanyayı başlatmamıza vesile olan Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı beyefendi ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@