AR-GE desteği protokolü

Hitit Üniversitesi ile Çorum Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇOSİAD) arasında Hitit Üniversitesi’nde çalışmakta olan öğretim elemanlarının Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerine dayalı Çorum Teknokent’te firma kurmaları durumunda Hitit Üniversitesi ve ÇOSİAD tarafından sağlanacak olan destek ve teşviklere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Güncel 12.12.2019, 19:00
253
AR-GE desteği protokolü

Organize Sanayi Bölgesi Müdürlük Binasında (ÇOSİAD) gerçekleştirilen imza törenine Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Osman Öztürk, akademisyenler, ÇOSİAD Başkanı Fahri Şamlı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Prof.Dr. Ali Osman Öztürk, yapılan protokolün bir özelliğinin de tamamlayıcı olması olduğunu ifade etti. Hitit Üniversitesi’nde çalışan öğretim elemanlarının Ar-Ge faaliyetlerinde Çorum Teknokent’te firma kurmaları durumunda Hitit Üniversitesi ve ÇOSİAD tarafından destekleneceğini belirten Prof.Dr. Öztürk, üniversitenin bilgi birikimini sahada kullanmak istediklerini kaydetti. Prof.Dr. Ali Osman Öztürk, öğretim elemanlarının çalışmalarının desteklenmesi durumunda bu durumun hem firmaların yararına olacağını hem de patente varan çalışmalar ortaya çıkabileceğini anlattı.

ÇOSİAD Başkanı Fahri Şamlı ise dernek olarak amaçlarının; üniversite sanayi işbirliğini en üst düzeyde tutmak olduğunu bu zamana kadar da güzel projelere imza atıldığını dile getirdi. Yapılan açıklamaların ardından protokole karşılıklı olarak imzalar atıldı.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:03
Güneş 07:32
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@