“Anneler yalnız bir gün değil, yaşam boyu saygıyı hakediyor”

Cahit Bağcı, “Dünyadaki bütün kötülükleri yenebilecek en etkili güç sevgidir. Sevgi de anneyle başlar. Sevginin en büyük kaynağı olan, sınırsız hoşgörüsü ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimiz, ilk öğretmenimiz, yol göstericimiz, yılmaz koruyucumuz, en büyük destekçimizdir” dedi.

Güncel 09.05.2014, 23:33 09.05.2014, 23:32
891
“Anneler yalnız bir gün değil, yaşam boyu saygıyı hakediyor”

Çorum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Dr. Cahit Bağcı, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, dünyayı sevgiyle yoğuran annelere duyulan sevgiyi göstermek için bu günün bir fırsat olduğunu söyledi.

Cahit Bağcı’nın mesajı şöyle:

“Annelik dünyada başka hiçbir şeyle kıyaslanmayacak yüce bir duygudur. Anneler, sınırsız sevginin, engin hoşgörünün, iyiliğin, şefkatin, merhametin en temiz ve masum duyguların sembolleridir. Kutsal bir görev, koşulsuz sevgiye dayanan yüce bir duygudur.

Ailenin temel direği olan anneler, hiç eksilmeyen bir sevginin, sonsuz bir sabrın, fedakârlığın, iyiliğin, şefkatin, merhametin, kısacası en temiz ve en masum duyguların timsalidirler. Dünyadaki bütün kötülükleri yenebilecek en etkili güç sevgidir. Sevgi de anneyle başlar. Sevginin en büyük kaynağı olan, sınırsız hoşgörüsü ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimiz, ilk öğretmenimiz, yol göstericimiz, yılmaz koruyucumuz, en büyük destekçimizdir. Sevgilerin ve mutlulukların en güzeline layık ve yaşamdaki en değerli hazinemiz olan annelerimize destek olmalı, onları yalnız belirli günlerde değil, yaşam boyunca sevgi ve içtenlikle kucaklamalı ve sevgi göstermeliyiz.

Dünyayı sevgiyle yoğuran ve anlamlı kılan, baş tacımız, en değerli varlıklarımız annelerimize verdiğimiz değeri, duyduğumuz sevgiyi ve yalnız olmadıklarını göstermek için önemli bir fırsat olan Anneler Günü'nü bir kez daha tebrik ediyor, Annelerimizin yılın sadece bir gününde değil, 365 gününde de hatırlanması dileğiyle tüm annelerimize sevgilerimi ve saygılarımı iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@