“Anestesi teknisyenlerinin meslekî sorunları çözülmeli”

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Nuri Lafcı, atestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin meslekî ve ekonomik sorunlarının çözülmesi gerektiğini söyledi.

Güncel 13.12.2016, 20:48
458
“Anestesi teknisyenlerinin meslekî sorunları çözülmeli”

Hacı Nuri Lafcı, 13 Aralık Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Sağlık çalışanlarımızın genel sorunlarının yanında anestezi teknisyen ve teknikerlerinin mesleki sorunlarının çözümü için sağlık çalışanlarının yetkili sendikası olarak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Anestezi teknisyenliği ve teknikerliğinin sağlık ordusunun en önemli branşlarından biri olduğunu vurgulayan Lafcı açıklamasında, “Anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve meslektaşlar arası sosyal faaliyet ve pozitif diyaloğu artırarak iş motivasyonunun arttırılması öncelikler arasında olmalıdır. Anestezi teknisyenleri yaptıkları iş gereği hem fizik hem de mental yorgunluk yaşamaktadırlar. Bunun yanı sıra toksik atık ve anestezik gazlara maruz kalan anestezi teknisyenlerinin daha sağlıklı ortamlarda mesleklerini sürdürmeleri için gereken koşullar acilen sağlanmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@