“Anayasa değişikliğinin kararını milletimiz verecek”

Ak Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu Bursa TV’de Osman Kenan Çapoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Meclis Özel” yayınına katıldı.

Güncel 19.12.2016, 00:23
542
“Anayasa değişikliğinin kararını milletimiz verecek”

21 maddelik anayasa değişiklik teklifinin AK Parti-MHP uzlaşmasıyla hazırlandığını ve 316 imzayla Meclis'e sunulduğunu belirten Uslu, anayasa değişikliği ile ilgili CHP’yi eleştirerek, “Ana muhalefet partisinin de içinde bulunduğu Anayasa komisyonu 7 madde de uzlaşmışlardı. CHP her zaman yaptığı gibi katkı vermek, kendi inandığı doğruları söylemek yerine komisyondan çekiliyor, katkısını esirgiyor olması anlaşılır gibi değil. Bütçe görüşmelerinde “terörü görüşelim” diye teklif getiren CHP’nin daha sonra anlaşmaya yaklaşmamış, kendi teklifinin arkasında durmamış olması ayrı bir çelişkidir. CHP bunu hep yapıyor. Krizden, kaostan medet uman çevrelere selam gönderiyor. Diğer taraftan da sivil siyasetten yanaymış gibi tavır sergiliyor. Siyaset tutarlı olmayı gerektirir. Söyledikleri ile yaptıkları tutarlı olmayanların çıkıp ta ülkenin sorunları üzerine ahkam kesiyor olması çok garip. Tutarlı olmadıkları içinde aziz milletin teveccühüne mazhar olamıyor, bir türlü iktidar yüzü göremiyorlar. MHP burada çok sorumlu ve soğukkanlı davranmıştır. Özellikle geçiş sürecinde Türkiye’nin menfaatlerini siyasi parti çıkarlarının önünde tutmuşlardır” dedi.

İstanbul’daki menfur saldırıyı da kınayan Uslu, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Beşiktaş'ta karanlık ve kalleş yüzünü bir kez daha göstererek bomba patlatan insanlık düşmanı katilleri şiddetle lanetliyorum.  Hiçbir gerekçe insanların canına kıymayı haklı kılmaz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Geçmişte darbe ve muhtıralardan, terörden çok çekmiş birisi olarak sivil siyaset ve demokrasi konusunda samimi olanların, teröre ve şiddete karşı, kimden ve hangi misyon adına olursa olsun karşı çıkılması gerektiğini bir kez daha tarih önünde ifade etmeyi görev sayıyorum. Unutulmamalıdır ki, hiç kimse hukuktan muaf değildir. Suçu olan herkes yargı önünde er geç hesap verecektir. Hukuk devletinden, demokrasiden, özgürlüklerden herkes bahsedebilir fakat bütün bunları kötüye kullanmak özellikle insanlığı katleden bir anlayışla bunu politik bir malzeme haline getirmek ve terör sözcülüğüne soyunmak kimsenin hakkı değildir. Nitekim TBMM geçtiğimiz mayıs ayında dokunulmazlıkları kaldırmış bu konuda kim teröre, şiddete bulaşmış ise bunlardan bağımsız yargı hesap sormalıdır.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@