“Amasya Genelgesi, bu gün de yol göstericimiz”

ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, “Gazi TBMM’nin açılışının 100. yılında, ulusal egemenliğimizin, demokratik Cumhuriyetimizin kuruluş rotası olan Amasya Genelgesi, bu gün de yol göstericimizdir” dedi.

Güncel 23.06.2020, 18:14
335
“Amasya Genelgesi, bu gün de yol göstericimiz”

Türkiye’nin 101 yıl sonra siyasi iktidarın yanlış politikaları nedeniyle Amasya Genelgesi’nden önceki döneme döndüğünü kaydeden Demirer, “Bugün de vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir. Bugün de hükûmet aldığı sorumluluğun gereğini yerine getirememektedir. Ve bizce bugün de milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

Amasya Genelgesi, mücadelemizin esası ve dayanağıdır. Mücadelemizin amacını, gerekçesini ve yöntemini belirtmektedir. Bunları anlamayan siyasi iktidar, yaşananları unutmuş görünmekte, her nedense ülkemizi yıkıma götüren Osmanlı hayranlığı ile hareket etmektedir” ifadelerini kullandı.

Sevr yanlılarının Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu Lozan’a tereddütsüz saldırdığını vurgulayan Demirer, açıklamasında şunları söyledi:

“Lazistan, Kürdistan, Rum Ortodoks Ekümenikliği’nden söz edenler ortalıkta dolaşmaktadır. BOP ve GOP projelerinin taşeronları sinsice çalışmaktadır.

Cumhuriyet Devrimi ile kazandığımız çağdaş değerler birer birer yok edilmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini silmeye çalışanlar, uydurma tarih yazanlar şimdi de Atatürk’ün yol arkadaşlarını hedef almaktadır.

Cumhuriyet Devrimi’nin değerli ismi Mustafa Necati’nin kendi evine verilen ismi kaldırıp, bir Cumhuriyet düşmanının adını oraya uygun görmektedir.

Atatürkçü Düşünce Derneği; Büyük Önderimizin Amasya’da söylediği ‘…bu acıklı durum karşısında hemen bir örgüt kurmak ve yurdun her yanında çalışmalar yapmak, haklarımızı korumak zorunludur’ sözlerini görev kabul edenlerce kurulmuştur. Bu sorumlulukla çalışmaktadır.

Devrimi başlatmak üzere yayınladığı Amasya Genelgesi’nin 101. yıldönümünde Büyük Atatürk’ü saygı ve sarsılmaz bağlılıkla takip etmekteyiz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@