Altan Akpınar: “Hür ve bağımsız yaşama kararlılığımızın eşsiz bir örneği”

Çorum Barosu Yönetim Kurulu Başkanı Av. Altan Akpınar, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin hür ve bağımsız yaşama kararlılığımızın en eşsiz örneği ve tarihimizin en hüzünlü zaferi olduğunu söyledi.

Güncel 18.03.2016, 00:12 18.03.2016, 00:13
661
Altan Akpınar: “Hür ve bağımsız yaşama kararlılığımızın eşsiz bir örneği”

Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Akpınar, “Öncelikli hedeflerinden birisi topraklarımızı paylaşmak, ulusumuzu köleleştirerek, insanımızın canını, kanını, yer altı-üstü kaynaklarımızı ve emeğimizi sömürmek olan 1914-1918 tarihleri arasında “Emperyalist Güçlerin Dünyayı Paylaşım Savaşı” olarak nitelendirebileceğimiz 1. Dünya Savaşı’nın bir bölümünün gerçekleştiği en kanlı ve destansı sahnelerinden birisidir Çanakkale” dedi.
Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran bir zafer destanı olduğunu kaydeden Akpınar, mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Dünyanın en gelişmiş ve yenilmez armadası” olarak nitelendirilen donanmalarıyla tüm acımasızlıkları ile Çanakkale’ ye saldıran sömürgeciler bu saldırı sonunda Dünya tarihinin tanık olduğu en büyük şamarı Türk evlatlarından yemiştir.
Her yaştan insanımız cepheye koşmuş, kadınlarımız bir kollarında bebekleri, diğer kollarında cephaneleriyle cepheye mermi taşımıştır. Cephenin isimsiz kahramanları geri dönmeyi bir an olsun düşünmeden gözleri kapalı vatanları için savaşmışlar ve insanlık onurunun ne olduğunu tüm dünyaya göstermişlerdir.
Ulusal bütünlüğümüzü parçalamak, vatanımızı bölmek üzerine hesap yapanlara hatırlatmak isteriz ki, bu ulus geçmişte Çanakkale’de yarattığı destanı, bugün giderek azgınlaşan teröre karşı da yaratacak güçtedir.
Çorum Barosu olarak bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk Ordusunun kahraman mensuplarını, onları her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhları şad olsun diyoruz.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@