Almanya’da robot incelediler

ERPE-METEG projesi kapsamında Almanya’nın çeşitli kentlerinde ziyaretlerde bulunan proje ekibi, Mercedes, Porsche ve BMW araba fabrikalarında teknik incelemeler yaparak, endüstriyel robotların üretilmesi ve programlanması konularında bilgi aldı.

Güncel 21.11.2014, 00:17 21.11.2014, 00:19
1876
Almanya’da robot incelediler
“Endüstriyel Robot Programlama Eğitimi ile Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi” (ERPE-METEG) kapsamında 10-15 Kasım 2014 tarihinde Almanya’da çalışma ve izleme ziyareti gerçekleştiren proje heyeti; Mercedes, Porsche ve BMW araba fabrikalarında teknik incelemelerde bulundu.

Çorum Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile proje paydaşları olan Ece Banyo ve Çorum Endüstri Meslek Lisesi temsilcilerinden oluşan 10 kişilik uzman ekip; endüstriyel robotların üretilmesi, programlanması ve uygulama alanları olmak üzere, mesleki ve teknik eğitimdeki yenilikçi uygulamaları yerinde görmek amacıyla Almanya’da çalışma ve izleme ziyareti gerçekleştirdi.

10-15 Kasım 2014 tarihleri arasında Almanya’nın farklı şehirlerinde gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde; Stuttgart şehrinde bulunan Mercedes-Benz Üretim Fabrikası ve Müzesi, Porsche Fabrikası ve Müzesi, Augsburg şehrinde KUKA Robot Fabrikası ve KUKA Robot Koleji, Münih şehrinde Alman Bilim Teknik Müzesi ile BMW Fabrikası ve Müzesi ziyaret edildi. Uzman ekip ayrıca, Münih’te düzenlenen “Electronica 2014 Fuarı - Münih Elektrik ve Elektronik Fuarı”na da katılım sağladı.“İNOVATİF ÇALIŞMALARI HER TÜRLÜ DESTEKLERİZ”
Çalışma ve izleme ziyaretleri sonrası yurda tekrar dönüş yapan proje ekibi, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret ederek Almanya gezisi hakkında bilgiler verdi.

Hitit Üniversitesi olarak, çağın gerektirdiği teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Alkan, inovatif çalışmalara Üniversite olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Prof. Dr. Alkan ayrıca, yakın bir zamanda faaliyete geçecek olan Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM) ile TEKNOKENT’in hem ilimiz açısından hem de makro düzeyde ülkemiz açısından araştırma-geliştirme ve inovasyon odaklı çalışmalara büyük katkı sağlayacağını belirtti.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
hafif yağmur
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@