Alkan: “STK’lar en önemli paydaşımız”

Hitit Akademi Derneği Başkanı Öğr. Gör. Zekeriya Işık ile yönetim kurulu üyeleri Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

Güncel 07.10.2014, 22:33 08.10.2014, 01:02
1010
Alkan: “STK’lar en önemli paydaşımız”
Hitit Akademi Derneği Başkanı Öğr. Gör. Zekeriya Işık ile yönetim kurulu üyeleri Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

Dernek Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Aşgın, Genel Sekreter Mustafa Ceylan ve dernek üyelerinden Doç. Dr. Abrurahman Asan, Lemzi Çöplü, Arif Kumaş ve Erol Kuyma’nın da hazır bulunduğu ziyarette Hitit Akademi Derneği Başkanı Zekeriya Işık, dernek olarak gerçekleştirdikleri ve önümüzdeki dönem yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında Alkan’a bilgi verdi.

Geçen sezon çok sayıda konu ve konuk ile çeşitli konularda seminer, konferans ve panel düzenlediklerini belirten Işık, ‘İslamofobi, Osmanlı Toplumunda Aile’ gibi önemli programları da Hitit Üniversitesi ile birlikte düzenlediklerini hatırlatarak, katkılarından dolayı Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.

Önümüzdeki dönemde de Hitit Üniversitesi ile birlikte Çorum ve ülkemiz için katma değer niteliği taşıyan programlar gerçekleştirmeyi arzuladıklarını belirten Işık, yakın zamanda “Ezidiler” ve “Ortadoğu’da Değişen Dengeler ve Türkiye” konulu çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Toplumun gelişmesinde çok önemli bir role sahip olan sivil toplum kuruluşlarını (STK) çok önemsediklerini ve Hitit Üniversitesi’nin en önemli paydaşlarından biri olarak gördüklerini ifade eden Prof. Dr. Alkan ise, Hitit Üniversitesi öğretim elemanlarının da yer aldığı Hitit Akademi Derneği’nin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti.

Hitit Akademi Derneği’nin sadece Çorum’da değil, ülkemizde de bir farkındalık oluşturduğunu ifade eden Rektör Alkan, dernek ile her alanda işbirliği yapılabileceğini belirterek ziyaretlerinden dolayı Hitit Akademi Derneği yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@