Alkan, Çocuk Üniversitesi öğrencileriyle biraraya geldi

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “HİTÜ Çocuk Üniversitesi”nin ikincisi olan 2017-Yaz Dönemi Etkinliklerinde çok sayıda öğrenciyle bir araya geldi.

Güncel 08.07.2017, 02:25 08.07.2017, 13:08
828
Alkan, Çocuk Üniversitesi öğrencileriyle biraraya geldi

Bu sene düzenlenen 2. HİTÜ Çocuk Üniversitesi programının güncellenip yeni derslerin eklenmesiyle devam eden etkinliğin, öğrencilerin ilgi ve becerilerinin ortaya çıkarılıp hedeflerini belirlemelerinde önemli bir rol oynayacağını ifade eden Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversite olarak Çorum'a ve bölgesine bilimsel, sosyal, kültürel ve ekonomik katkı sağlayan etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Günümüz küresel dünyasının ihtiyaçlarına dönük derslerin yer aldığı Çocuk Üniversitesi’nin etkinliklerinde öğrencilerin heyecanını paylaşan Alkan, HİTÜ öğretim elemanları eşliğinde öğrencilerin gerçekleştirdikleri faaliyetlere katıldı.

Prof. Dr. Alkan, Çocuk Üniversitesi’nin çocuklara uygulamalı bilimsel çalışma imkânları sunan, geleceğe yönelik meslek seçimlerini daha bilinçli yapmalarını ve eğlenirken öğrenmeyi sağlayan, üniversiteyi toplumla daha yakın hale getiren bir program olduğunu ifade ederek “Üniversitemiz bünyesinde HİTÜ Çocuk Üniversitesi programını oluşturmamızdaki temel amacımız, ülkemizin gelecek mimarları çocuklarımızın bilimsel faaliyetler içinde bulunmasını sağlayarak merak duygularını ortaya çıkartmak, araştırma yapma kültürünü geliştirmek, kendi becerilerini tanıyarak meslek seçimi yapmalarında önemli bir basamak oluşturmak ve en önemlisi çocuklarımızı üniversite ortamıyla tanıştırmaktır” diye konuştu.

Tüm öğrencilere verimli, keyifli ve güzel bir etkinlik geçirmeleri temennisinde bulunan Prof. Dr. Alkan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@