“Alışveriş festivali” daveti

Türkiye’deki mal ve hizmetlerin ucuzluğunun fırsata çevrilmesi gerektiğini söyleyen TESK Başkanı Palandöken, “Tanıtım kampanyaları ile yabancı turisti ülkemize alışveriş için davet etmeliyiz” dedi.

Güncel 29.03.2017, 00:30
525
“Alışveriş festivali” daveti

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkemizde mal ve hizmet fiyatlarındaki uygunluğu, ucuzluğun fırsata çevrilmesi gerektiğini belirterek turizmcileri ülke çapında alışveriş festivali düzenlemeye çağırdı.

Uluslararası dil kullanımında ‘Shopping’ adı verilen ‘Alışveriş festivallerinin’ turizm sektöründe önemli bir rol oynadığını hatırlatan Palandöken, Türkiye’nin, turizmde rakip Avrupa ülkelerine oranla gerek hizmet alanında gerekse gıdadan giyime kadar ticari faaliyetin her alanında daha ucuz bir ülke olduğunu söyledi.

Palandöken, festivallerin turizm ve parakende sektörünü canlandıracağını ifade ederek şunları söyledi: “Türkiye, turizmde önemli bir destinasyondur. Ancak son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı azalan turist sayısı nedeniyle ekonominin can damarı olan turizm ve perakendenin tadı tuzu kalmadı. Turist sayısının önemli ölçüde azalması mal ve hizmet sektörünü de olumsuz yönde etkiledi. Özellikle perakendeciler ve yeme içme sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımız bundan olumsuz açıdan paylarını aldılar. Türkiye şu an dünyanın en ucuz ülkelerinden biri konumunda.”

Döviz cinsiyle ithal edilen ünlü markalı ürünlerin şimdi Türk Lirası ile satıldığını hatırlatan Palandöken, vitrinlerde her türlü ürünün indirime girdiğini ve diğer ülkelere göre ucuz olduğunu da kaydederek “Şimdi, turizmcilerimiz hemen harekete geçerek alışveriş turizmini canlandırmalıdırlar. Cezbedici reklam kampanyalarıyla bu durum yabancı ülkelerde anlatılmalı, turistleri Türkiye’ye çekmeliyiz. Belediyelerimiz de alışveriş festivalleriyle bu kampanyaya destek vermelidir” dedi.

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@