Ali Rıza Suludere: “Sizin ayarlarınız bozulmuş!”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AKP’li eski Bakan’ın Reza Zarrab için söylediği sözü, Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu için kullandığını, “önüne yatmak” tabirinin, “siper olmak” anlamına geldiğini anlatan CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, “45 erkek çocuğa tecavüz edildiği ortaya çıkıyor, kılları kıpırdamıyor, Genel Başkanımızın sözü çarpıtılarak ortalık birbirine katılıyor. Bu nasıl ahlâk ahlayışı?” diye konuştu.

Güncel 09.04.2016, 00:13 09.04.2016, 00:15
598
Ali Rıza Suludere: “Sizin ayarlarınız bozulmuş!”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, İl Genel Meclisi’nde bazı üyelerin gündem dışı söz alarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde çirkin sözler sarf etmelerini kınadığını açıkladı.
Kılıçdaroğlu’nun, 45 erkek çocuğuna tecavüz edilmesi olayını önemsemez bir tavır takınan Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında, AKP’li eski Bakan Muammer Güler’in Reza Zarrab’a sahip çıkma adına söylediği sözü tekrarladığını anlatan Ali Rıza Suludere, “önüne yatmak” tabirinin, “siper olmak” anlamına geldiğini ifade ederek, bu sözün, bilinçli olarak çarpıtıldığını ve Kılıçdaroğlu’na en çirkin şekilde saldırı için bahane yapıldığını söyledi.
Kılıçdaroğlu’na bu saldırıyı yapanlara “Bu sözden cinsel bir anlam çıkarmak için kafayı bozmuş olmak gerekir. Sizin tümden ayarlarınız bozulmuş!” sözleriyle sert tepki gösteren Suludere, “Aile Bakanı hakkındaki gensorunun gündeme alınması, AKP’lilerin oylarıyla reddedildi. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, 45 çocuğa tecavüz çirkinliği örtbas edildi, bir de Genel Başkanımıza saldırı için bahane yaratıldı. Bu nasıl ahlâk anlayışıdır? Hukuksuzlukları millet istedi diye kapattıkları gibi, ahlâksızlıkları da din duygularını bir şekilde sömürerek kapatıyorlar.” diye konuştu.
Suludere, açıklamasını özetle şöyle sürdürdü:
“İl Genel Meclisi’nde gündem dışı söz alarak Genel Başkanımıza çirkin şekilde hakaret edenleri kınıyorum. Partili Üyemiz Yıldız Bek, onurlu bir şekilde, kimseyi incitmeden, hakaret etmeden gerçekleri ifade etti. Kendisine teşekkür ediyorum.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@