Alev Burhanoğlu’nun minyatürleri 27 Ekim’de İtalya’da sergilenecek

Alev Burhanoğlu’nun Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılan sergisi büyük ilgi gördü. Alev Burhanoğlu, eserlerinden bir kısmının 27 Ekim’de İtalya’da sergileneceğini, Nisan’da İstanbul Balat’ta açılacak kişisel sergisinden sonra, İtalya’da ikinci minyatür sergisinin planlandığını söyledi.

Güncel 28.09.2018, 22:55
890
Alev Burhanoğlu’nun minyatürleri 27 Ekim’de İtalya’da sergilenecek

İstanbul CKM’de sergi açan Alev Burhanoğlu, eserlerinden bir kısmının 27 Ekim’de İtalya’da sergileneceğini, Nisan’da İstanbul Balat’ta açılacak kişisel sergisinden sonra, İtalya’da ikinci minyatür sergisini açacağını anlatırken, çalışmalarıyla daha geniş sanatsever kitlelerine ve gençlere ulaşmanın çabası içinde olacağını söyledi.

Çorumlu minyatür sanatçısı, eğitimci Alev Burhanoğlu’nun Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM’de) önceki gün açılan sergisi büyük ilgi gördü.

Toplam 42 eserin yer aldığı sergi, bir hafta açık kalacak.

Eserlerin bir kısmı Osmanlı dönemi klasik minyatürlerinden oluşurken, bir kısmı ise minyatür sanatına farklı bir yorum katılarak yenilikçi bir anlayışla oluşturuldu.  Eserler sulu boya tekniği, guaj ve yağlı boya tekniği ile üretildi, bazı çalışmalarda ise karışık teknik uygulaması yapıldı.

CKM, pek çok ünlü ressama ev sahipliği yapmış, kültürel etkinlikleri ile zengin bir mekân. Bu nedenle de izleyici kitlesi çok fazla.

İTALYA’DA SERGİ

F.Alev Burhanoğlu, sergiye ilgilerinden dolayı sanatsever dostlarına, akraba ve arkadaşlarına teşekkür ederken, bundan sonraki sergileri ile ilgili  şu bilgileri verdi:

“Sergimdeki eserler bazı sanat çevreleri tarafından ilgi görmüş ve beğenilmiştir. Bu sergideki eserlerimin bir kısmı İtalya’da 27 Ekim tarihinde sergilenecektir. Daha sonra İstanbul Balat’ta Nisan ayında yine bir kişisel sergim, akabinde de İtalya’da ikinci minyatür sergim açılacaktır.

Geleneksel sanatlarımızdan olan minyatür sanatını yurtdışında temsil etmek şerefine nail olabildiğim için çok mutluyum. Bundan sonra da çalışmalarımla siz sanatsever dostlara ve gençlere ulaşmanın çabası içinde olacağım.

Ayrıca benim en büyük destekçim babam Dr. Turgut Velidedeoğlu’na teşekkür ederim. Tüm sanatçıların da benim gibi kendisini destekleyen ailelere, akrabalara, öğrencilere ve dostlara ihtiyacı olduğuna inanıyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@