Alaybey Sokak genişletiliyor

Çorum Belediyesi şehirdeki trafiği rahatlatmak için yeni yollar açmaya, yoğun kullanılan sokakları genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Alaybey Sokak genişletiliyor

Çorum Belediyesi şehirdeki trafiği rahatlatmak için yeni yollar açmaya, yoğun kullanılan sokakları genişletme çalışmalarına devam ediyor.

30 Kasım 2018 Cuma 22:30
Alaybey Sokak genişletiliyor

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada halihazırda 5 metre genişliğinde olan ve araçların park etmesi sonucunda yaklaşık 3 metresi kullanılabilen Alaybey Sokak, 3194 Sayılı İmar Kanununun 18’inci Maddesi uygulaması sonrasında genişletilerek 12 metreye çıkarılacağını bildirdi.

Zeki Gül, “Ekiplerimiz bölgede kamulaştırılan binaların yıkımına devam ediyor. Karakeçili bölgemizde devam eden yeni 25 metre genişliğindeki yolumuza kadar olan bölümde genişletme çalışması yapıyoruz. Yaptığımız çalışma ile bölgedeki trafik daha da rahatlayacak” diye konuştu.

ALAYBEY’İN GÜNEYİNE 10 METRELİK YENİ YOL

Belediye Başkanı Gül sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca, Alaybey Sokağın güneyinde 10 metrelik yeni bir yol açacağız. Albayrak Caddesine ve yeni açılacak 25,00 metrelik yola ikinci bir bağlantı yapmış olacağız. Bu yolun bizim için ayrı bir önemi de İnayetullah Cami’nin yanına yapacağımız otoparka ulaşımı daha da kolaylaştıracak”

KARAKEÇİLİ’DESONA GELİNDİ

Karakeçili bölgesinde yeni açtıkları 25 metre genişliğinde 650 metre uzunluğundaki yolda sona geldiklerini de dile getiren Belediye Başkanı Gül, “Şehrimizde alternatif yollar ile trafiğimizi rahatlatmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan birisi de Gazi Caddesi ile Fatih Caddesini birbirine bağlayacak olan Karakeçili yolumuzdur. Yol üzerinde bulunan kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdik. Bir tane binamız kaldı. Onun da mahkeme kararı önümüzdeki günlerde çıkacak. Milli Eğitime ait binalarda ise görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah hedefimiz bir an önce yolumuzu faaliyete geçirmek. Yaptığımız bu çalışmalar ile bölgemizde 3 park, 2 belediye hizmet alanı, Karakeçili Cami arkasında 312, İnayetullah Cami arkasında da 344 olmak üzere toplam 656 araçlık iki otopark yapmayı planlıyoruz. Şehir Merkezimizde yaptığımız bu çalışma ile bölgenin cehresi değişecek. Hemşehrilerimize kamulaştırmalarda bizlere sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

banner155