“Alaca çevreyolunun kavşak sorunu çözülecek”

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, alınan önlemlere rağmen trafik kazalarının yaşanmaya devam ettiği Alaca Çevreyolu üzerinde bulunan “Tokat-Ankara ve Çorum-Yozgat” bölünmüş yoluna köprülü kavşak yapılacağını bildirdi.

Güncel 21.07.2017, 19:30
568
“Alaca çevreyolunun kavşak sorunu çözülecek”

Milletvekili Uslu konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları paylaştı:

“Karayollarımız; yapılan teknik ölçümlerle trafik yoğunluğu dikkate alınarak yenilenmeye devam ediyor. Çorum – Alaca – Yozgat Bölünmüş yolumuz tamamlandı. Sıcak Asfalt çalışmalarının yapımı devam ediyor. Sungurlu – Alaca – Tokat yolumuzun kalan kısmının yapılması için “(Zile - Çekerek) Ayr - Alaca - Boğazkale Ayr - Sungurlu Ayr Devlet Yolu Km:56+050 - 120+800 Arası Toprak Tesviye, Sanat Yapıları, Köprü, Tünel ve Üstyapı İkmal İşleri” ihalesi 18.10.2016 tarihinde yapılmış Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazlar nedeniyle süreç devam etmektedir. Yakın bir süreçte sözleşmeye bağlanması beklenen ihale kapsamında Alaca Çevre Yoluna Köprülü Kavşak yapımı da sağlanacaktır.

Alınan önlem ve tedbirlere rağmen Alaca ilçemiz çevre yolunda bulunan, iki bölünmüş yolu birleştiren kavşakta zaman zaman kazalar yaşanmaya devam ediyor. Kavşakta yaşanan kazaları sıfıra indirmek için ilk etapta uyarı levhaları ve sinyalizasyonlar gibi önleyici tedbirler alındı. Trafik kurallarına uymayan bazı sürücülerin dikkatsizlikleri kazaların devam etmesine sebebiyet vermektedir. Sorunun tamamen çözüme kavuşturulması için takibimizle Köprülü Kavşak uygulama proje çalışması yapılmış Sungurlu – Alaca – Tokat Bölünmüş yolu ikmal ihalesi kapsamına alınmıştır. Bugün Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Ahmet Arslan ile yapılan görüşmede konu gündeme getirilmiş ihale sürecinin tamamlanmasıyla yapımına başlanacaktır.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@