21 Mart 2014 Cuma 22:46
AKP’den Yazı Çarşı mitingi

Ak Parti Çorum İl Teşkilatı tarafından Yazı Çarşı Meydanı’nda bir miting düzenlendi. Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un konuşmacı olarak katıldığı mitingde, özellikle kadınların ve gençlerin katılımının yoğun olduğu gözlendi.

Miting alanında bulunan İmam Hatip Lisesi öğrencileri sık sık, “İmam Hatip seninle gurur duyuyor” ve “Ya Allah bismillah, allahu ekber” şeklinde slogan atarken, diğer katılımcılar ise “Recep Tayyip Erdoğan” ve “Kıskananlar çatlasın” şeklinde tempo tuttular.

Evlerin ve çevrede bulunan binaların çeşitli pankart ve dövizlerle donatıldığı mitinge TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün, Gençlik Kolları Başkanı Erhan Akar, Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü de katıldı.

Mitingde ilk konuşmayı İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan yaptı. Ceylan, CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un seçimlerde Çorum’da oy kullanmayacağını öne sürdü.

Daha sonra söz alan Muzaffer Külcü ise seçimlerde CHP’den iki kat daha fazla oy alacaklarını söyledi.KALABALIĞIN “EVET”İNİ KURTULMUŞ DÜZELTTİ
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise üçlü bir koalisyonla karşı karşıya olduklarını ifade etti. Kurtulmuş, konuşmasında üçlü koalisyonu kastederek, “Ak Parti iktidarını götürmek istiyor musunuz” diye sordu. Bunun üzerine kendisini dinleyen kalabalığın “Evet” diye yanıt vermesi üzerine, “Size demiyorum bunu, o koalisyona diyorum” demesi dikkatlerden kaçmadı.
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 21.03.2014 22:48