AKP’de aday belirlerken şehirlerin görüşü alınacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Beşir Atalay, aday tespitine ilişkin, MYK’da aldıkları kararlara değinerek aday tespiti sürecinde bütün seçim çevrelerinde, 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında teşkilat temayül yoklaması yapılacağını söyledi.

Güncel 13.02.2015, 12:10 13.02.2015, 12:10
747
AKP’de aday belirlerken şehirlerin görüşü alınacak
Bu kapsamda yeni bir karar aldıklarını aktaran Atalay, şöyle devam etti: “Her seçim çevresinde aday tespitinde ildeki sivil toplum kuruluşlarının da görüşünü alacağız. Yani bir anlamda şehrin görüşünü alacağız. Kanaat önderlerinin görüşünü alacağız. Bunun için formatı henüz belirlemiş değiliz. Belki bir sandık koyacağız yine bir yere ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, başkanlarına ve ildeki kanaat önderlerine, her ille ilgili, o konuda elimizde tespitler var, her seçim çevresiyle ilgili diyeceğiz ki ‘İsteyenler gelsin bizim AKP’den kimin o ilde, o seçim çevresinde aday olacağıyla ilgili düşüncesi varsa onu belirtsin.’ Bir form olacak. Gelip onu işaretleyip sandığa atacak. Bir şekilde bunun formatı çalışılıyor. Ama seçim döneminde, seçim öncesi adaylarımızı belirlerken, o şehrin daha ileri şekilde görüşlerini bu şekilde almayı planladık.”
Bunun dışında, bütün seçim çevrelerinde ayrı ayrı, iyi kamuoyu yoklamaları yapacaklarını belirten Atalay, burada aday adaylarını soracaklarını anlattı. Atalay, “Dolayısıyla adaylarımızı merkez yoklamasıyla belirliyoruz. Ama bu kararımızı verirken bütün yöntemleri kullanacağız. Yani şehrin, teşkilatlarımızın ve o seçim bölgesindeki bütün vatandaşlarımızın bu konudaki görüşlerini almak için azami çabayı sarf edeceğiz” diye konuştu.
(Ajanslar)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@