“AKP politikaları Ortadoğu’yu ve ülkemizi savaşa sürüklemektedir”

Eğitim İş Çorum Şube Başkanı İlhan Yaşar, AKP hükümetinin yanlış politikalarının Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi savaşa sürüklediğini dile getirdi.

Güncel 13.10.2014, 00:36 13.10.2014, 00:37
695
“AKP politikaları Ortadoğu’yu ve ülkemizi savaşa sürüklemektedir”
Eğitim İş Çorum Şube Başkanı İlhan Yaşar, AKP hükümetinin yanlış politikalarının Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi savaşa sürüklediğini dile getirdi.

Ortadoğu coğrafyasının zor günler geçirdiğini, AKP iktidarının Yeni Osmanlıcı ve emperyalizmin taslaklarını uygulayan dış politikasının bu yıkımın ve akan kanın temel gerekçelerinden biri olarak karşımızda durduğunu ifade eden İlhan Yaşar, “Tezkere ile yapılmaya çalışılan Ortadoğu’da akan kanın dindirilmesi değil, sınırların yeniden düzenlenmesidir. Bu anlayış işbirlikçi bir anlayıştır ve Türkiye’nin sürekli bir tehdit içinde yaşamasına neden olmaktadır” dedi.

AKP iktidarının dış politikasının özellikle de son yıllarda komşularıyla barışık politik bir duruşun dışına çıkarak, savaş taraftarı bir görüntüye büründüğünü dile getiren İlhan Yaşar açımlamasını şu şekilde sürdürdü:

“Kobani’de yaşananlar da, bir ülkenin toprak ve ulus bütünlüğünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispat etmiştir. Bu anlamda Suriye’nin “meşru hükümeti” yok sayılarak emperyalizm güdümlü PYD ve IŞİD’in kavgasından bir sonuç alınması mümkün değildir. Kobani’de bir vahşet yaşanmaktadır ve bu vahşet yalnızca Kobani ile sınırlı değildir. Ortadoğu'da akan kanda terör örgütlerini besleyen emperyal proje kadar, bu projelerden medet uman yerel siyasi figüranların da payı vardır.

Bugün Suriye’nin başına bela edilmiş IŞİD, El-Kaide ve El-Nusra örgütlerinden devşirilmiş bir taşeron terör örgütüdür. IŞİD’in silahlanmasında ve eylem yapmasında yazık ki Türkiye’den yapılan yardımların payı büyüktür. Ülkemiz için bu bir utanç kaynağıdır. IŞİD yoluyla Irak ve Suriye’nin kuzeyi istikrarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır.”
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@